Latvijas Radio (LR) ir informējis Saeimu par to, ka no 10.februāra pārtrauks Saeimas plenārsēžu translācijas, ceturtdien Saeimas sēdes noslēgumā paziņoja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība).
LR vēstulē Saeimai paziņojis, ka no 10.februāra pārtrauks sēžu translācijas LR 5 ēterā Rīgā un ap to, kā arī LR 3.kanālā ārpus Rīgas.
Āboltiņa aicināja visas Saeimas frakcijas apspriest šo situāciju un sniegt vērtējumu par to.
Pašlaik spēkā esošā Saeimas Kārtības ruļļa 77.panta otrā daļa gan paredz, ka atklātās sēdes un atbildes uz deputātu jautājumiem pārraida valsts radio.
LR valdes loceklis Jānis Siksnis vēstulē Saeimai, kuras teksts nonācis Diena.lv rīcībā, skaidrojis, ka iepriekšējos gados Saeimas sēdes translētas LR ēterā, ko "varētu uzskatīt par sava veida vēsturisku tradīciju, ko lielā mērā noteikuši līdzšinējie radio klausīšanās paradumi". Tomēr līdz ar interneta izplatību tie strauji mainījušies.
"Uzskatu, ka, būtiski mainot LR5 kanāla skanējumu, šāda prakse turpmāk nebūtu vēlama, jo Saeimas translāciju saturs neatbilst plānotajam radiostacijas formātam un vairuma jauniešu auditorijas vecumā no 15 līdz 30 gadiem interesēm. (..) Jāpiebilst, ka šāds pienākums nav noteikts nevienā no Radio darbību regulējošajiem dokumentiem un to neparedz neviens no noslēgtajiem līgumiem," norādījiS Siksnis.
Tomēr sabiedrība par Saeimas plenārsēžu norisi varēšot uzzināt arī LR5 ēterā ziņu, informatīvi izglītojošo un kultūras raidījumu blokā. Vienlaikus Saeimas plenārsēžu translācijas turpināšoties arī Latvijas Radio mājaslapā, paudis Siksnis.
Pašlaik LR tiešraidē Saeimas plenārsēžu translācijas tiešraidē ik ceturtdienu var klausīties LR 5 ēterā FM 93,1, bet citviet Latvijā - LR 3 Klasika vilnī.
Audio un video tiešraides no Saeimas plenārsēdes skatāmas un klausāmas Saeimas mājaslapā, kur atrodams arī plenārsēžu ierakstu arhīvs.
Jau vēstīts, ka LR, apvienojot mūzikas platformu Pieci.lv ar pašlaik FM 93,1 frekvencē skanošā radio NABA raidījumiem un jauno žurnālistu darbnīcu 39.kabinets, šā gada laikā cer iekarot piektdaļas jeb apmēram 100 000 jauniešu auditoriju vecumā no 15 līdz 30 gadiem.
Jaunā Latvijas Radio 5 (LR5), kuras izveidei šā gada budžetā atvēlēti vairāk nekā 500 000 latu, koncepcija balstās faktā, ka tā būs multimediju platforma līdz ar interneta iespējām, nevis tikai FM frekvencē skanošs radio, iepriekš Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē izklāstīja Siksnis.
Pievienota 5.rindkopa