Politiķi gan šo akciju nevērtē kā draudu sabiedrībai, bet gan kā biedrības Dzimtā valoda provokāciju un centienus iegūt publicitāti pirms ienākšanas politikā. Arī Tieslietu ministrijā norāda, ka likumus mainīt nav nepieciešams. Ministru kabineta noteikumi un katras pašvaldības saistošie noteikumi par publisko informāciju visiem iedzīvotājiem, privātīpašniekiem ir bijuši vienādi - tie paredz ielu nosaukumu plāksnes izvietot latviešu valodā.
Nedēļas nogalē papildu ielu nosaukumu plāksnes krievu valodā piestiprinātas vēl pie četrām privātmājām un pat pie kādas piecstāvu dzīvojamās mājas Liepājā. Biedrības Dzimtā valoda pārstāvis Jevgēņijs Osipovs pastāstījis, ka gatavību pievienoties šai akcijai izrādījuši arī 12 privāto namu īpašnieki no Rīgas.
Tieslietu ministra padomnieks Jānis Tomels skaidro, ka jau šobrīd Osipovs rīkojas pretlikumīgi un ar šādu akciju neko viņš nepanāks - pārkāpēji tiks sodīti un plāksnītes noņemtas. Tomels norāda, ka ielu nosaukumu plāksnes ir publiska informācija, bet tādas, kas neatbilst noteikumiem, Osipovs var izvietot pēc savas patikas mājas istabās vai īpašuma iekšpagalmā.
Deputātu domas gan dalās par referenduma iniciētāju jaunajām aktivitātēm. Saskaņas centra deputāts Valērijs Agešins pārkāpumus Osipova darbībā nesaskata un uztver to kā protestu. Savukārt Juridiskās komisijas priekšsēdētāja, Vienotības deputāte Ilma Čepāne notikumus Liepājā nesauc par protestu, bet gan tieši par provokāciju pēc Osipovam nelabvēlīgā referenduma iznākuma. Tieslietu ministrs, Nacionālo apvienības deputāts Gaidis Bērziņš arī norāda, ka Osipova rīcība uzskatāma par prettiesisku un papildu izmaiņas likumā nav nepieciešmas.
Valsts Valodas centrs pagājušajā nedēļā uzsāka administratīvo lietvedību par Osipovu par privātmājai piestiprināto plāksni, kurā ielas nosaukums norādīts divās - latviešu un krievu - valodās. Savukārt par akcijas izplešanos komentārus vēl nesniedz, jo Valodas centrs rīkosies tikai tad, kad pašvaldību policija nodos konstatētos jaunos pārkāpumu materiālus.
Jau ziņots, ka Liepājas pašvaldības policija sastādījusi aktu par ielas nosaukuma plāksni divās valodās – latviešu un krievu, kas bija piestiprināta pie mājas, kur dzīvo atlaistās 10.Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs (Saskaņas centrs).
Akts sastādīts arī par ielas nosaukuma plāksni divās valodās, kas piestiprināta pie kāda daudzdzīvokļu nama Reiņa Meža ielā. Policija apzina arī citas adreses, kur piestiprinātas plāksnes ar ielu nosaukumiem divās valodās, jo Latvijā likums atļauj šādas ielu plāksnes izlikt tikai valsts valodā. Apkopotos materiālus policija nosūtīs Valsts valodas centram (VVC), kam būs jālemj par administratīvās lietvedības sākšanu.
Pirmā ielu plāksnīte divās valodās Liepājā parādījās 9.martā, kad to pie sava nama Vaiņodes ielā piestiprināja biedrības Dzimtā valoda pārstāvis Jevgēņijs Osipovs.
Sekojot biedrības Dzimtā valoda pārstāvja Jegvēņija Osipova piemēram, Liepājā pie vēl divām ēkām piestiprinātas ielas nosaukuma plāksnītes latviešu un krievu valodā, par ko Pašvaldības policija noformājusi konstatēšanas aktus, aģentūrai LETA pastāstījis Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.
Ielas nosaukuma plāksnīte divās valodās piestiprināta pie bijušā Saeimas deputāta Valērija Kravcova (SC) privātīpašuma, kā arī pie piecstāvu daudzdzīvokļu ēkas Reiņu meža ielā, Liepājā.
(papildināts virsraksts un viss teksts)