Telegraf vēsta, ka Ž. Jaunzemi-Grendi šī apmeklējuma laikā pavadījis Latvijas vēstnieks Krievijā E. Skuja un Rīgas Krievu Drāmas teātra direktors E. Cehovals. Kopumā tikšanās bijusi veltīta Rīgas Krievu Drāmas teātra jubilejas sezonai, un apspriestas viesizrāžu Maskavā un izstādes par Rīgas teātri sarīkošanas Maskavas Mākslas teātra muzejā iespējas.
Jāpiebilst, ka publikācijas par kultūras ministres viesošanos Maskavas Mākslas teātrī un tā muzejā autors, žurnālists Andrejs Šavrejs nedaudz vēlāk savā Facebook profilā ierakstīja sekojošu izteikumu: "Publikācijā neuzrakstīju, ka ministres kundze aktīvi interesējās, pie kā Staņislavskis iemācījies šo diženo Sistēmu?" (В статье не написал, что госпожа министр активно интересовалась, а у кого Станиславский научился этой великой Системеме? – saglabāta oriģinālrakstība.)
Šis jautājums acīmredzami saistīts ar to, ka pasaulslavenās, tā dēvētās Staņislavska aktiermeistarības sistēmas izveidotājs, krievu aktieris, režisors, pedagogs un teātra reformators Konstantīns Staņislavskis (1863-1938) lielāko daļu darba mūža aizvadīja tieši Maskavas Mākslas teātrī, kamdēļ viņam atvēlēta nozīmīga vieta teātra muzejā.
Kultūras ministrija, lūgta komentēt šo gadījumu, atzina, ka "ministres jautājums bija par to, kā šim pasaulslavenajam režisoram izdevās izveidot savu unikālo Staņislavska sistēmu un kas bija šīs metodes pamatā".
(ziņa papildināta ar pēdējo rindkopu)