Mācības Vieduma un labestības filozofija un dialogi Pasaules harmonijai nav robežu, Dalailama vadīs atsaucoties Baltijas valstu un Krievijas iedzīvotāju aicinājumam. Dalailama piekritis ari atsevišķai preses konferencei, kas notiks 24.oktobrī.
Pirmās divas mācības Rīgā apmeklēja 10 000 interesentu no Baltijas valstīm, Krievijas, Somijas, Lielbritānijas, Vācijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Nīderlandes, Itālijas, ASV, Zviedrijas un citām. Plānots, ka arī šogad uz mācībām, kas norisināsies Skonto hallē, ieradīsies aptuveni 5000 budistu no visas pasaules.
Ansonska informē, ka divu dienu mācībās Vieduma un labestības filozofija Dalailama koncentrēsies uz budisma mācības praktisko aspektu, tādēļ viņš ir izvēlējies skaidrot divus pamattekstus - Kamalašilas Apceres pakāpes un Dže Tsonkapas Īsais Lamrim.
Meditācijas pakāpes ir trīsdaļīgs traktāts, ko pēc Tibetas karaļa Trisonga Decena lūguma 8.gadsimtā sarakstījis indiešu budistu filozofs Kamalašīla. Tajā aprakstīta pakāpeniskas garīgās pilnveidošanās metode, kuras piekritēji bija senindiešu Nālandas klostera-universitātes meistari, pretstatā tajā laikā Ķīnā izplatītajai un Tibetā ienākušajai "acumirklīgās apgaismības" idejai. Kamalašīlas ieskatus par pakāpēm meditācijas prakses izkopšanā Dalailama uzskata par ļoti nozīmīgiem, tādēļ regulāri sniedz Bhāvanākramas otrās daļas mutiskos skaidrojumus dažādās pasaules vietās.
Savukārt Īsais lamrim autors Dže Tsongkapa ir Gelug skolas pamatlicējs, kurš Tibetas budismā tiek godāts līdzvērtīgi Budam. Viņa slavenākais sacerējums ir Pakāpeniskais ceļš uz apgaismību, kas ticis uzrakstīts garajā, vidēji garajā un īsajā versijā, norāda Ansonska.
Pēdējo reizi Viņa Svētība Dalailama Latvijā viesojās 2016.gadā, un Nobela miera prēmijas laureāta mācības Rīgā norisināsies jau trešo reizi.