Kā šodien pēc tikšanās ar abām ģimenes ārstu asociācijām norādīja VM valsts sekretārs Kārlis Ketners, jautājumā par termiņiem ministrija nepiekāpās. Taujāts, vai tas nozīmē, ka daži ārsti nevarēs turpināt darbu, Kerners skaidroja, ka to ārstu pacienti, kuri nebūs piekrituši strādāt e-veselības vidē, būs spiesti meklēt citus risinājumus, lai saņemtu slimības lapu.
Savukārt e-recepte pagaidām tiks ieviesta pilotprojekta veidā. Vēl neesot skaidrs, cik ilgi šis pilotprojekts norisināsies.
Arī Labklājības ministrija (LM) uzskata, ka elektronisko darbnespēju lapu izrakstīšana ir jāsāk ar 1.decembri.
Taujāts par ģimenes ārstu iebildumiem ierakstīt e-slimības lapās pacientu diagnozes, Ketners sacīja, ka šajā jautājumā panākts kompromiss un pēc pacienta pieprasījuma diagnozi darbnespējas lapā varēs neierakstīt.
Vaicāts, vai e-receptes ieviešana pilotprojekta veidā neapdraud pašu projektu, Ketners norādīja, ka sistēmas funkcionalitāti tas neapdraud.
VM valsts sekretārs arī pastāstīja, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) vēl nākamnedēļ ģimenes ārstiem prezentēs e-veselības sistēmu produktu vidē.
Tomēr, kā žurnālistiem norādīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, ģimenes ārsti jau pirms gada teica, ka e-veselību pirms ieviešanas vajag "pilotēt". To arī valdība pērnā gada decembrī nolēma un uzlika VM par pienākumu līdz šī gada 1.novembrim sagatavot ziņojumu pa pilotprojekta rezultātiem, stāstīja Veide, tomēr viņa norādīja, ka arī 2.novembrī ziņojuma nav, jo pilotprojekts nav noticis.
Veide stāstīja, ka ģimenes ārsti vēl gaidīs, ka VM pārdomās savu nostāju par obligātu elektronisko darbnespējas lapu ieviešanu no 1.decembra. Ja ministrija savas domas nemainīs, ģimenes ārsti vērsīšoties pie valdības.
Jau ziņots, ka arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija iebilst pret e-veselības sistēmas lietošanu, kamēr vien sistēma nav kvalitatīvi izstrādāta un ieviesta, kā arī novērsti datu drošības riski, aģentūru LETA informēja asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.