Informatīvajā kampaņā Redzi. Dzirdi. Runā. līdz pat rudenim iedzīvotāji tiks mudināti neklusēt un celt trauksmi par darba vietā novērotajām nejēdzībām un pārkāpumiem, kas varētu kaitēt sabiedrības interesēm un drošībai. "Ikdienā redzot daudzās nejēdzības – problēmas ar iepirkumiem, pārkāpumus būvniecībā, veselības jomā [..] –, sabiedrība bieži vien klusē. Kāpēc? Labākajā gadījumā tie ir anonīmi komentāri internetā," sacīja Valsts kancelejas (VK) direktors Jānis Citskovskis.
Nezina, ko darīt
Gandrīz 70% Latvijas iedzīvotāju gatavi iesaistīties, lai uzlabotu dzīvi Latvijā, taču vairāk nekā puse iedzīvotāju nezina, ko darīt, ja darba vietā novēroti pārkāpumi, kas apdraud sabiedrības intereses, liecina Norstat veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.
Tāpat pētījums atklājis, ka tikai 21% aptaujāto ir ziņojis par novērotiem pārkāpumiem, bet 18% to nav darījuši, jo nav ticības pārmaiņām, savukārt 11% baidījušies zaudēt darbu.
VK Valsts pārvaldes politikas departamenta eksperte, viena no likuma autorēm Inese Kušķe žurnālistiem otrdien norādīja, ka "trauksmes celšana ir veids, kā ikviens var iesaistīties, lai padarītu Latvijas vidi tiesiskāku un sabiedrības dzīvi labāku".
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 17. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Ass
solon
Vecsčekists