Arī nesen publicētajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (StratCom) pētījumā atklāts, ka NATO manevru laikā sociālo mediju platformās karavīru publicētie ieraksti un fotogrāfijas sniedz informāciju par viņu darbību un rada riskus. Latvijas Aizsardzības ministrijā (AM) Dienai atzīst, ka StratCom veiktais eksperiments "izgaismoja izaicinājumus, atklājot ne tikai Latvijas, bet jebkuras pasaules sabiedrības jūtīgumu moderno tehnoloģiju laikmetā".
"Katra karavīra, zemessarga un nozares civilā darbinieka atbildība ir neievietot sociālajos tīklos sensitīvu vai operacionālo drošību apdraudošu informāciju," uzsver AM pārstāve Aiva Kokoriša.
Kopš 2018. gada Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru, zemessargu, rezerves karavīru, brīvprātīgo rezervistu un civilo darbinieku aktivitātes sociālajos tīklos nosaka iekšējie normatīvie akti. Tajos ir definēti pamatprincipi un vadlīnijas, kas jāņem vērā, publicējot informāciju sociālajos medijos. Aizsardzības nozares pārstāvjiem jāizvērtē, vai tā nesatur ziņas un datus, kas var apdraudēt operacionālo drošību, kā arī valsts noslēpumu saturošu
un citu aizsargātu informāciju, skaidro Kokoriša.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 29. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Piff paff flinte krūmos