Līdz ar šo 155mm pašgājējartilērijas sistēmu un citu artilērijas ieroču iegādi, kas nepieciešami netiešās uguns atbalsta spēju nodrošināšanai, bruņotie spēki sāk Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes artilērijas apakšvienību personālsastāva komplektēšanu, priekšroku dodot tiem kandidātiem, kuri ir beiguši arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs.
Dienestam artilērijas apakšvienībās nepieciešami ne tikai haubiču apkalpes locekļi – komandieri, tēmētāji un lādētāji (šāvēji) – ar līdera dotībām, kā arī zināšanām sakaru, elektronikas un IT jomā, bet arī haubiču vadītāji un platformas mehāniķi, līdz ar to uz šiem amatiem priekšroka tiks dota kandidātiem ar traktortehnikas vadīšanas un transporta remonta iemaņām.
Savukārt par skaitļotājiem uguns vadības centra apkalpē varēs kļūt kandidāti ar labām sekmēm matemātikā. Kandidāti varēs kļūt arī par artilērijas izlūkiem, darbojoties pretinieka virszemes mērķu identificēšanā, kā arī par mīnmetēju apkalpes un to uguns vadības speciālistiem.
Pēc militārās pamatapmācības nākamo artilēristu apmācību specialitātēs un kolektīvo apmācību veiks instruktori, kuri jau kopš šā gada janvāra mācās Austrijas Bruņoto spēku 4. mehanizētās kājnieku brigādes 4. izlūku un artilērijas bataljonā. Augusta vidū, atgriežoties Latvijā, viņi sāks izstrādāt nepieciešamās apmācību programmas.
Artilērija ir viena no vairāk nekā 30 bruņoto spēku funkcionālajām jomām jeb darbības virzieniem, kas apvieno amatus tādās specialitātēs kā artilērijas vienību vadība, artilērijas uguns, artilērijas ieroču sistēmas un priekšējie uguns novērotāji.
Lai kļūtu par artilēristu, kandidātam jābūt Latvijas Republikas pilsonim ar vismaz pamatizglītību vecumā no 18 līdz 39 gadiem. Kandidātiem būs jāveic veselības pārbaude, jākārto fiziskās sagatavotības pārbaude un psihodiagnostikas testi.
Bruņotie spēki atgādina, ka profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp, Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes sadaļā Rekrutēšana.
Dienējot bruņotajos spēkos, karavīrs iegūst stabilitāti, turpmāku bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos, karjeras izaugsmi, konkurētspējīgu atalgojumu un plašas sociālās garantijas.
Jau ziņots, ka aprīlī tika parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmu, tajā skaitā arī uguns vadības un apmācības platformu iegādi. Plānots iegādāties 47 kaujas tehnikas vienības. Haubices, ko iegādāsies Latvija, no 2003. gada līdz 2007. gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.
Māris