Mūrniece pieļāva, ka arī pārējie koalīcijas partneri ir gatavi apriest atbalsta sniegšanu papildu finansējuma piešķiršanai Latvijas Radio nākamgad.
Reizē Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka primāri svarīgi ir Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un Latvijas Radio pārstāvjiem gaidāmajā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē piedāvāt ilgtspējīgu risinājumu sabiedriskā medija problēmām. No NEPLP jānāk arī piedāvājumam par nepieciešamā finansējuma apjomu.
Arī Latvijas Radio pārstāvjiem jāsniedz precīza informācija par nepieciešamajiem soļiem un NEPLP arī jāprezentē risinājums, kādā veidā tiks risinātas sabiedriskā medija darbinieku jau līdz šim norādītās problēmas, pauda Mūrniece.
"Aicinu abas iesaistītās puses runāt ļoti precīzi un konkrēti - ja ir kaut kas nepieņemams, tad kas tieši, kā arī piedāvāt risinājumus," uz to, ko sagaida no NEPLP un Latvijas Radio, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.
Vaicāta par NEPLP vadītājas Daces Ķezberes pieļauto iespēju atkāpties no amata, Mūrniece norādīja, ka nepieciešamības gadījumā NEPLP ir iespējams strādāt arī trīs cilvēku sastāvā. Šāda pavērsiena gadījumā Cilvēktiesību komisijai būtu jālemj par konkursa izsludināšanu uz divām vakancēm padomē, norādīja politiķe.
Saeimas priekšsēdētāja arī komentēja NEPLP pārstāvju pausto par politiķu tiesībām. Mūrniece norādīja, ka Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa (KPV LV) vēstule par risinājuma piedāvājumu Latvijas Radio situācijai jāuztver kā aicinājumu vai lūgumu, ko komisija ir tiesīga un "tas ir pat komisijas pienākums" to izteikt NEPLP kā par sabiedrisko mediju darbību atbildīgajai institūcijai.
Kā ziņots, reaģējot uz Kaimiņa vēstuli, NEPLP paudusi, ka politiķiem nav tiesību dot uzdevumus nedz padomei, nedz sabiedriskajiem medijiem.
Jau vēstīts arī par to, ka Ķezbere domā par NEPLP vadītājas amata atstāšanu.
Enģeļa viesis
TB
hmm