To norādījusi Tieslietu ministrija, ņemot vērā diskusijas sociālajos tīklos un informāciju medijos saistībā ar akadēmisko darbu sagatavošanu par naudu - jau trīs nedēļas Latvijā darbojas portāls akademika.lv, kas, pēc pašu teiktā, nodrošina akadēmiskās konsultācijas un darbu paraugus. Tomēr pastāv aizdomas, ka šādi studentiem tiek piedāvāts rakstīt darbus viņu vietā, piektdien vēstīja laikraksts Diena.
Ministrija uzsvērusi, ka, vērtējot šo situāciju no civiltiesību viedokļa, darījumi, kas saistīti ar akadēmisko darbu pārdošanu (ja puses apzinās to tālāko izmantošanas mērķi), var tikt uzskatīti par spēkā neesošiem.
Atbilstoši Civillikumam darbības, kuras mērķis ir pretējs reliģijai, likumiem vai labiem tikumiem, nav spēkā. Tāpat arī pirkuma līguma priekšmets var būt tikai tādas lietas, ko ir atļauts un iespējams atsavināt (nav iespējams atsavināt autora personiskās tiesības).
Studentu mācību procesā tapušo akadēmisko vai studiju darbu izvērtēšana ir mācību procesa sastāvdaļa. Līdz ar to šo darbu izvērtējums ir mācībspēku pārziņā, jo tieši atbilstošu studentu zināšanu pārbaudes laikā - gan darba rakstīšanas procesā, gan to aizstāvēšanā, - svarīgi ir konstatēt plaģiātus, paudusi Tieslietu ministrija.