Iesniegtos pieteikumus LSA vērtēs domes sēdē, kas notiks nākamā gada 5.janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
Kā atklāja LSA sabiedrisko attiecību vadītāja Sintija Segleniece, patlaban saņemti divu kandidātu pieteikumi. Kamēr pieteikšanās nav noslēgusies, viņa neatklāj pretendentu vārdus.
Jau vēstīts, ka Saeima AIP sastāvā neapstiprināja Edvardu Ratnieku, līdz ar to studentiem būtu jāpiedāvā jauna kandidatūra.
Par Ratnieku nobalsoja 37 deputāti, bet pret - 46 parlamentārieši, savukārt pieci tautas kalpi balsojumā atturējās. Pret Ratnieku nobalsoja Saskaņas centra un Reformu partijas deputāti, kā arī Vienotības deputāts Aleksejs Loskutovs. Kā galvenie argumenti tika minēts tas, ka viņš nepārstāv visu studentu intereses un nav politiski neatkarīgs.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iepriekš vēstulē Saeimai iebilda pret atkārtoti virzīto AIP locekļu kandidatūrām, tostarp pret Ratnieku, norādot, ka padome ir tikai daļēji pildījusi Augstskolu likumā noteiktos uzdevumus un funkcijas.
Kā galvenos argumentus IZM minēja to, ka nav izstrādāta augstākās izglītības un augstskolu attīstības koncepcija, nav izstrādāti priekšlikumi par augstskolu struktūras maiņu valstī. Tāpat AIP tikai daļēji pilda Augstskolu likumā noteikto pienākumu, kas paredz, ka visi padomes pieņemtie lēmumi ir pieejami jebkurai ieinteresētajai personai. Vēl viens no iemesliem esot aizdomas par iespējamu datu viltošanu un/vai manipulāciju ar datiem AIP īstenotajā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai".
LSA viceprezidents Jānis Kārklītis iepriekš atklāja, ka Ratnieks bija vienīgais kandidāts, kurš iesniedza pieteikumu, ka vēlas kandidēt uz šo amatu, un, tā kā nebija neviena cita, LSA izvērtēja viņa iepriekšējo ieguldījumu un nolēma, ka viņš ir atbilstošs kandidāts darbam AIP.