Cilvēktirdzniecības upuri ir vīrieši vecumā no 40 līdz 50 gadiem.
Pirmās indikācijas, ka Tadžikistānas pilsoņi, kuri Latvijā ieradušies strādāt būvniecības nozarē, varētu būt cilvēktirdzniecības upuri, konstatējusi Valsts darba inspekcija, pie kā šīs personas vērsušās pēc palīdzības. Sākot šķetināt situāciju, tika atklāti vēl virkne pārkāpumu no darba devēju puses.
Darba inspekcija procesā iesaistījusi arī Iekšlietu ministriju (IeM) un tās padotībā esošās iestādes, kas atzinušas, ka Tadžikistānas pilsoņi kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem.
"Visām personām bija pilnīga atbilstība šiem cilvēktirdzniecības kritērijiem. Cilvēkiem netika samaksāts, viņi dzīvoja principā badā, bija atstāti bezpalīdzības situācijā svešā valstī, kurā nezina savas tiesības, mājās viņi atgriezties nevar. Tika konstatēts pietiekams pamats, lai personām piešķirtu cilvēktirdzniecības upuru statusu Latvijā," sacīja IeM nacionālā koordinatore cilvēktirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa.
Iekšlietu ministrijā LNT Ziņām atzīst, ka šis ir pirmais atklātais gadījums, kad trešo valstu pilsoņi Latvijā kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem.
kolhoza galvenais grāmatvedis
senču ols
>:-)