Lielākā daļa šo pacientu - septiņi - atrodas Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tās preses sekretāre Dace Kārkliņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka visu pacientu stāvoklis ir stabils. Divi cietušie ārstējas Intensīvās terapijas nodaļā.
Vēl viens nelaimē cietušais ārstējas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Viņš šonedēļ no stacionāra tiks izrakstīts, aģentūrai LETA apliecināja slimnīcas medicīnas direktors Ivars Ūpis.
Viens pacients vēl tuvākās pāris dienas veseļosies arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, aģentūra LETA uzzināja slimnīcā. Viņa stāvoklis ir labs, un pēc izrakstīšanās no slimnīcas pacients turpinās ārstēšanos Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) Vaivari, pastāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.
Jau ziņots, ka 21.novembrī Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, sabrūkot lielveikalam Maxima, gāja bojā 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus savainojumus.
Kopumā slimnīcās palīdzība tika sniegta 39 lielveikala sabrukšanā cietušajiem, no kuriem 29 ārstniecības iestādēs nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet pārējie pie mediķiem vērsās paši.
Visiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem tiks nodrošināta valsts apmaksāta sociālā un medicīniskā rehabilitācija, kā arī tehniskie palīglīdzekļi.
Šo atbalstu pēc nepieciešamības saņems arī cietušo un bojāgājušo tuvinieki - šo personu saderinātie, laulātie, vecāki, vecvecāki, bērni, mazbērni, brāļi un māsas, kā arī persona, ar kuru traģēdijā iesaistītie dzīvoja kopā un viņiem bija kopīga (nedalīta) saimniecība.
Tāpat valsts atbalsts paredzēts traģēdijas seku likvidēšanā iesaistītajiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, tostarp Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas audzēkņiem.
Atbalstu varēs saņemt arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra darbinieki, kā arī Valsts policijas un prokuratūras darbinieki, kuri iesaistīti traģēdijas apstākļu noskaidrošanā.