Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme portālam Diena.lv saka, ka tad, kad pavasarī būs nokusis sniegs, organizatori sāks reģistrēt piesārņotās vietas un mēnesi pirms talkas - martā - reģistrēs talkošanas vietas. "Parastā tendence ir ap 1300 līdz 1400 talkošanas vietām, taču šogad skaits varētu pieaugt. Mēs ceram arī uz lielāku iedzīvotāju atbalstu, bet to visu nosaka laika apstākļi. Mēs gatavojamies un paredzam 250 tūkstošus talcinieku," prognozē Jaunzeme.
Taujāta par finansējumu un sponsoru atbalstu, talkas vadītāja atbild, ka finansējuma pietiks. "Ir gan valsts finansējums, kas ir 43 tūkstoši latu (61 183 eiro), gan arī sponsoru atbalsts mērojams vairākos tūkstošos, kas nepieciešams maisu, cimdu, nepieciešamā aprīkojuma iegādei un informatīvās kampaņas veikšanai," teic Jaunzeme.
Kā vēl vienu no šī gada Lielās talkas uzsvariem Jaunzeme min neformālo izglītību. Piedaloties koordinatoru konkursā, kurš drīz tiks arī izsludināts, pašvaldību vadītāji saņems nepieciešamo informāciju, tālākās norādes un varēs piedalīties dažādās aktivitātēs. "Tā kā dara Latvijā, nekur citur nedara - mēs ne tikai šķirojam atkritumus, veicam labiekārtošanas darbus, bet arī sniedzam neformālo izglītību," norāda talkas vadītāja.
Gadu no gada plašumā vēršas arī Lielās talkas pagalmu sakopšanas kustība, iedzīvotājiem aktīvi iesaistoties savu pagalmu labiekārtošanā. Jau pērn rudenī izsludinātajā konkursā pagalmu labiekārtošanai saņemti 18 pieteikumi, no kuriem izraudzīti četri Rīgas pagalmi - Vīlipa ielā 6, Lomonosova ielā 2, Bērzupes ielā 31 un Grēdu ielā 1.
Lielā talka aicina ikvienu līdz 2018.gadam - Latvijas 100.dzimšanas dienai - padarīt Latviju par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē. Talkas organizatori aicina dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudina iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.