Ministrija paudusi cerību, ka tiks turpināts konstruktīvs dialogs abu valstu starpā, vienlaikus paužot nepieciešamību saglabāt sankcijas pret Ziemeļkoreju, līdz tiks panākta pilnīga Korejas pussalas kodolatbruņošanās.
Jau vēstīts, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns piektdien, tiekoties ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, apliecināja gatavību atteikties no Ziemeļkorejas kodolprogrammas, teikts samita noslēguma paziņojumā.
"Nav iemesla, kādēļ mums vajadzētu vienam ar otru cīnīties, - mēs esam viena nācija," samitā paziņojis Ziemeļkorejas līderis.
Abu valstu kopīgi izstrādātajā paziņojumā norādīts, ka valstu mērķis ir panākt Korejas pussalas pilnīgu atbrīvošanu no kodolieročiem.
"Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja ir vienādās domās, ka Ziemeļkorejas ierosinātie pasākumi ir ļoti jēgpilni un nozīmīgi Korejas pussalas denuklearizācijai, un vienojās, ka pildīs savas lomas un atbildību šajā sakarā. Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja vienojās aktīvi meklēt starptautiskās sabiedrības atbalstu un sadarbību Korejas pussalas denuklearizācijā," norādīts paziņojumā.
Abas valstis jau šogad centīsies noslēgt miera līgumu, ar kuru oficiāli tiktu izbeigts Korejas karš, teikts dokumentā.
Piektdien demiliarizētajā zonā starp abām Korejas pussalas valstīm piektdien notika Kima un Muna tikšanās, kas ir trešais samits starp Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas vadītājiem kopš Korejas kara beigām 1953.gadā.
ASV prezidents Donalds Tramps Koreju līderu tikšanos nodēvējis par vēsturisku, taču brīdināja, ka tālāko "parādīs tikai laiks".
Milda
novērojums
Ko????