Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi šodien saņēma informāciju no Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas par apstiprinātu otro Covid-19 gadījumu Latvijā. Paciente bija mājās, pēc tam nogādāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā. Šodien preses konferencē apstiprināja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Saslimusī ir sieviete, kura inficējusies Itālijas kūrortā Černija, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete uz šo kūrortu bija devusies tūristu grupā no 29.februāra līdz 7.martam.
Latvijā sieviete atgriezusies sestdien ar lidsabiedrības airBaltic reisu Milāna-Rīga. Kopumā infekcijas skartajā reisā bijuši 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas. SPKC ir apzinājis visus pasažierus un apkalpes locekļus. Mediķi uzsver, ka visiem šajā reisā lidojušajiem būtu nosakāma stingra mājas karantīna divu nedēļu garumā ģimenes ārsta uzraudzībā.
Kā aģentūru LETA informēja airBaltic, uzņēmums svētdien saņēma informāciju par inficēto pasažieri 7.marta reisā, kā ar sniedzis visu nepieciešamo informāciju par reisu un sadarbojas ar atbildīgajām iestādēm. Konkrētā lidojuma piecu cilvēku apkalpe uz laiku neveiks savus darba pienākumus.Tāpat atbilstoši uzņēmuma piesardzības pasākumiem jau sestdien veikta lidmašīnas preventīva dezinfekcija un svētdien tiek veikta pilnīga lidmašīnas dezinfekcija.
No lidostas mājup sieviete devusies ar privāto transportlīdzekli un kopā ar viņu bijuši divi ģimenes locekļi.
Perevoščikovs arī norādīja, ka pēc pirmā konstatētā gadījumā mediķi riska personu izskaitļošanai ņēma vērā Pasaules Veselības organizācijas un OECD norādījumus, proti, šajā grupā tika iekļautas personas, kuras lidmašīnā sēdējušas divas rindas pirms un divas rindas pēc inficētā pacienta.
Tomēr šoreiz karantīnu būtu nepieciešams ievērot pilnīgi visiem reisa pasažieriem, jo lidmašīnā bijis daudz brīvas vietas un viņi sēdvietas mainījuši. Tāpat palielināts risks konstatēt jaunus Covid-19 gadījumus šoreiz ir tādēļ, ka atlidojušie ar slimnieku bijuši vienā tūristu grupā.
"Mēs nedrīkstam izslēgt iespēju, ka varētu būt vēl saslimšanas gadījumi. Tā līdzīgi bija Igaunijā, kas vienā reisā bija astoņi inficētie," sacīja eksperts.
Līdz šim Latvijā aizdomas par jauno Covid-19 koronavīrusu laboratoriski pārbaudītas 222 cilvēkiem, saslimšanu konstatējot diviem cilvēkiem. Pēdējās diennakts laikā veikti 22 laboratoriskie izmeklējumi. Viens no tiem bija pozitīvs, pārējie negatīvi.
Kā ziņots, Latvijā pirmais gadījums saslimšanai ar Covid-19 tika reģistrēts pirmdien. Sieviete, kas ir rīdziniece, sestdien, 29.februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Saslimšana sievietei bija vieglā formā un jau otrdien, 3.martā, ņemot vērā, ka atkārtotas analīzes bija negatīvas, slimniece tika izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.
Latvijā īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.
Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.
Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.
Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.
Ziņa papildināta atbilstoši jaunākajai informācijai.
nu jā
hmm
fantastiski