Pārbaužu rezultātā, sadarbojoties ar Valsts policijas, pašvaldību policijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonām un sabiedriskajiem vides inspektoriem, tika atrasts un izcelts nelikumīgi izmantots 61 zivju tīkls, divi zivju murdi, divi vēžu murdi un 41 nēģu ķeramais rīks. Visvairāk nelegālu zivju ieguves rīku tika konstatēts Kurzemes reģiona upēs, norāda Jalinska.
Viņa uzsver, ka kopumā šī gada oktobrī netika novērota aktīva lašu un taimiņu nārsta migrācija no jūras uz upēm. Speciālisti to skaidro ar salīdzinoši zemo ūdens līmeni upēs. Mēneša vidū pieaugot nokrišņiem un ūdens līmenim ceļoties, bija vērojams migrācijas un nārsta aktivitātes pieaugums, kas turpināsies novembrī.
VVD inspektori arī novembrī turpinās veikt pastiprinātu ūdenstilpju kontroli, piedaloties sabiedriskajiem vides inspektoriem un citu valsts un pašvaldību kontrolējošo institūciju pārstāvjiem. VVD pateicas aktīvajiem sabiedrības locekļiem, kuri ziņo par ūdenstilpēs konstatētiem nelikumīgi ievietotiem zivju ieguves rīkiem. VVD aicina iedzīvotājus neiegādāties nelikumīgi nozvejotas zivis, kā arī turpmāk ziņot par novērotajiem pārkāpumiem, zvanot 26 338 800.