Kā aģentūrai LETA norādīja ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris, Rinkēvičam ir ne tikai pieeja valsts noslēpumam, bet arī Eiropas Savienības (ES) un NATO pielaide.
Arī Ārlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Gundai Reirei ir pielaide valsts noslēpumam. Tāpat viņai ir ES un NATO sertifikāti.
Kā aģentūrai LETA norādīja kultūras ministra padomniece Inga Vasiļjeva, Kultūras ministrijas parlamentārajam sekretāram Ritvaram Jansonam līdz ar 13.Saeimas deputāta pilnvaru beigām ir beigusies pielaide valsts noslēpumam. Patlaban notiek jaunās pielaides kārtošanas process.
LETA jau rakstīja, ka pielaides ir nepieciešamas visiem ministriem. Atļauja ir vajadzīga tikai tiem deputātiem, kas darbojas Saeimas komisijās, kur var būt jāskata ar valsts noslēpumu saistīti jautājumi.
Tās ir Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, Eiropas lietu komisija, Juridiskā komisija, Nacionālās drošības komisija, Ārlietu komisija, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija, Publisko izdevumu un revīzijas komisija, kā arī Parlamentārās izmeklēšanas komisija.
Personas pārbaudes termiņš ir trīs mēneši. Ja objektīvu iemeslu dēļ triju mēnešu termiņu nav iespējams ievērot, to iespējams pagarināt vēl līdz trim mēnešiem, par to paziņojot personai.
Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, pārbaudes tiek veiktas īpaši rūpīgi, iepriekš pauda Satversmes aizsardzības birojā.
Vienlaikus līdzšinējā Saeimas prakse liecina, ka pielaides neesamība var neliegt deputātiem darboties atsevišķās minētajās komisijās, jo komisiju darbakārtību tikai daļēji veido ar valsts noslēpumu saistīti jautājumi. Šādi deputāti bez pielaides darbojās arī iepriekšējo parlamenta sasaukumu laikā. Piemēram, pielaide nebija 13.Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam, kuru vēlāk aizturēja par spiegošanu Krievijas labā.