Digitalizācijai piedāvātos materiālus izvērtēs nozares eksperti, ņemot vērā šo materiālu kultūrvēsturisko nozīmību, to fizisko stāvokli un to pieprasījumu sabiedrībā. Digitalizācijai virzāmo materiālu kopumu apstiprinās Digitālās kultūras mantojuma padome.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) norāda, ka no kultūras satura digitalizācijas iegūs visa sabiedrība, tomēr īpaši iegūs visi izglītības procesā iesaistītie - skolotāji, pasniedzēji, skolēni, studenti, kā arī tā sabiedrības daļa, kas ir ieinteresēta mūžizglītībā un interešu izglītībā.
Digitalizācijas procesus vairumā gadījumu plānots īstenot ārpakalpojumā, rīkojot publiskā iepirkuma procedūru. Atsevišķos gadījumos un nelielos apjomos digitalizācija tiks īstenota arī ar pašu partnerinstitūciju resursiem, ņemot vērā drošības apsvērumus, kas saistīti ar digitalizējamo materiālu vērtību vai fizisko stāvokli un ekonomisko izdevīgumu.
Par pieejamo finansējumu būs jāīsteno kultūras satura informācijas digitalizācija, jāizveido centralizētu publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju platformas, jānodrošina, ka digitalizētais saturs ir publiski pieejams. Tāpat būs jāparedz publicitātes pasākumi par projekta īstenošanu.
Finansējums būs pieejams Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, un projekti būs jāīsteno četru gadu laikā, bet ne vēlāk kā līdz 2022.gada 31.decembrim.