Valsts un pašvaldību pakļautībā esošās kultūras iestādes ne vien mēģina risināt esošās problēmas, bet arī tās, ar kurām nāksies saskarties pēc ārkārtas stāvokļa beigām. Pagaidām nav skaidrs, vai ārkārtējā situācija beigsies 12. maijā un vai valdības noteiktie ierobežojumi daļēji nepaliks spēkā arī pēc tam, Dienai norāda Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone. Vienlaikus KM atzīst, ka dīkstāve nesīs zaudējumus – ierobežojumu dēļ kultūras iestādes zaudēs aptuveni 50% no kopējiem gada ienākumiem.
Tādējādi daļai kultūras institūciju var nebūt pietiekamu finanšu līdzekļu, lai samaksātu par ēku uzturēšanu un personālu gada nogalē.
Cīņa par izdzīvošanu
Koncertzāle Latgales vēstniecība Gors pašlaik ir nonākusi visai neapskaužamā situācijā, jo līdz ar tās slēgšanu ieņēmumi ir sarukuši līdz nullei. ''Pirmais, ko izdarījām, – sazinājāmies ar darbiniekiem, lai tie izņemtu iekrājušos ikgadējos apmaksātos atvaļinājumus,'' saka koncertzāles vadītāja Diāna Zirniņa. Goram kā pašvaldības iestādei nepienākas dīkstāves pabalsti, taču, lai pagaidām nezaudētu visu personālu, daži atrodas nosacītā dīkstāvē.
Daļa darbinieku tomēr izvēlas iestāties bezdarbniekos, jo pabalsts ir gandrīz divreiz lielāks nekā tas, ko šobrīd var maksāt koncertzāles vadība.
Esot pārrunātas arī algas pazemināšanas iespējas un darbinieku skaita samazināšana. ''Mums ir sagatavoti dokumenti par kolektīvo atlaišanu. Skaidrs, ka tas ir nepatīkami, bet sliktākajā variantā, ja nekas cits neatliks, tie būs jāizmanto,'' atzīst koncertzāles vadītāja.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 20. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
muzejnieks
Pareizaissecinājums
Pravietisnejaukais