Gala lēmums šajā jautājumā būs jāpieņem Saeimā.
Komisija lēmumu pieņēma, izskatot deputāta Edvīna Šnores (NA) iesniegumu par iespējamu deputātu Ētikas kodeksa pārkāpumu deputātes izteikumos par Latvijas okupāciju.
Komisijas ieskatā Grevcova pārkāpusi Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4. un 7.pantu.
Šie punkti nosaka, ka deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos. Tāpat deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.
Grevcova sēdē uzsvēra, ka nav pārkāpusi deputāta Ētikas kodeksa ceturto pantu, jo nekad neesot apšaubījusi Latvijas suverenitāti, kā arī deputāte iestājas tikai par latviešu valodu kā vienīgo valodu.
Jau ziņots, par lietas ierosināšanu nobalsoja deviņi komisijas deputāti no "Jaunās vienotības", Zaļo un zemnieku savienības, "Apvienotā saraksta", Nacionālās apvienības un "Progresīvajiem". Balsojumā atturējās divi "Latvija pirmajā vietā" deputāti, savukārt "Stabilitātei" abi komisijas deputāti balsojumā nepiedalījās.
Šnore sēdē uzsvēra, ka Grevcovas izteikumi ir nepatīkams atgadījums un ka viņš kā Latvijas Okupācijas muzeja Vēstures un zinātnes komisijas dalībnieks varot apliecināt, ka deputātes izteikumi par muzeja ekspozīciju nekādā veidā neatbilst patiesībai.
Tas ir nepieņemami no Grevcovas puses muzeju nosaukt par "tā saucamo" un apgalvot, ka ar tā ekspozīciju tiktu "muļķota sabiedrība" - tas ir aizskaroši arī tiem, kuri ir cietuši no okupācijas režīma, uzsvēra deputāts.
Šnore akcentēja, ka nevar iedomāties situācijā, ka Izraēlā kāds tās parlamenta deputāts varētu paziņot šādus vārdus par holokausta muzeja apmeklējumu. Politiķis savu argumentāciju sīkāk izklāstījis iesniegumā deputātiem.