Koalīcijas partiju pārstāvjiem nebija iebildumu pret sagatavotajiem likuma grozījumiem, un tika atbalstīta to virzība izskatīšanai parlamentā.
Pašlaik Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā noteikts - ja Valsts valodas centrs konstatē, ka deputāta valsts valodas zināšanas neatbilst Ministru kabineta noteiktajam prasmes līmenim, tas informē attiecīgās domes priekšsēdētāju, kā arī aicina deputātu apgūt valsts valodu. Pēc šādas informācijas saņemšanas domes priekšsēdētājam ir pienākums nekavējoties nodrošināt finanšu līdzekļu piešķiršanu, lai deputāts varētu apgūt valsts valodu.
Tātad pašvaldībai pašlaik ir noteikts pienākums segt no sava budžeta tos izdevumus, kas rodas deputātu kandidātu apzinātas tiesību normu neievērošanas rezultātā, pauž NA. Tāpēc nacionālā apvienība rosina paredzēt, ka deputātam pēc šādas Valsts valodas centra informācijas saņemšanas ir pienākums sešu mēnešu laikā apgūt valsts valodu par saviem līdzekļiem.
NA uzsver, ka šis priekšlikums saistīts ar to, ka atklājušies gadījumi, kad latviešu valodu nezinoši deputāti mācās valodu par nodokļu maksātāju naudu. Nacionālā apvienība uzskata, ka tas ir deputāta necienīgi un negodprātīgi attiecībā pret iedzīvotājiem, kas par viņu balsojuši. Lai risinātu šo situāciju, NA frakcija rosināja šodien koalīcijas partiju sanāksmē diskutēt par šādām izmaiņām likumā.
Kā piemēru NA min gadījumu, kad Daugavpils domes deputāts Viktors Pučka mācīsies valodu par 2300 eiro, par ko lēmusi Daugavpils domes finanšu komiteja.