Ķemeru sanatorijas un citu "Ominasis Latvia" piederošu nekustamo īpašumu un kustamās mantas novērtējums un izsoles sākumcena ir 3 905 901 lats. Izsoles sākumcena daļēji apliekas ar pievienotās vērtības nodokli. Pēc kārtas šī ir pirmā izsole. Izsole notiks 2013.gada 24.septembrī plkst.13 Antonijas ielā 7-2, Rīgā.
Parāda piedzinēji ir VAS "Privatizācijas aģentūra", SIA "Arhiidea". Visām personām, kurām uz izsolāmo nekustamo īpašumu ir tiesības, kas nepieļauj tā pārdošanu izsolē, jāpieteic savas prasības tiesā līdz izsoles dienai.
Jau ziņots, ka patlaban Jūrmalas pašvaldība nav iesniegusi informāciju par turpmākajos gados nepieciešamo finansējumu Ķemeru sanatorijas ēkas kompleksa uzturēšanai un turpmāko redzējumu tā izmantošanai, pamatojot to ar finanšu aprēķiniem. Jūrmalai nav skaidra redzējuma par investīciju piesaisti un turpmāko rīcību, kā attīstīt šo kompleksu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.
Kā pirmdien, 19.augustā, ziņoja biznesa portāls "Nozare.lv", cenšoties nepieļaut maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" mantas stāvokļa pasliktināšanos, kā arī Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes izvirzīto priekšnosacījumu dēļ "Ominasis Latvia" administrators Ainars Kreics rīkos Ķemeru sanatorijas izsoli.
Jūrmalas pilsētas dome pagaidām vēl nav saņēmusi oficiālu apstiprinājumu, ka tiks rīkota Ķemeru sanatorijas izsole, tāpēc par Jūrmalas pilsētas domes iespējamo dalību izsolē varēs lemt tikai tad, kad tā būs iepazinusies ar izsoles noteikumiem. Kaut arī pašvaldība nevar piedalīties izsolēs un solīt, Jūrmalas pilsētas dome apņēmusies vērtēt visas likumīgās iespējas, kā sanatoriju tomēr iegūt savā īpašumā, sacīja Jūrmalas mērs.Iespējams, pašvaldība šo objektu varētu mēģināt iegādāties par sākumcenu.
Truksnis norādīja, ka, pieņemot lēmumu par Ķemeru izsoli, administrators ir apliecinājis domes iepriekš pausto, ka FM izvirzītie "mājasdarbi" pašvaldībai nav izpildāmi. Jūrmalas mērs pauda nožēlu par šādu notikumu gaitu, kas liecina par bezatbildību un nevēlēšanos pieņemt atbildīgus lēmumus, lai situāciju sakārtotu un nodrošinātu saimnieku, kas par Ķemeru sanatoriju patiešām rūpētos.
Jūrmalas dome vēlējās Ķemeru sanatoriju iegādāties bez izsoles, sanatorijas iegādei nepieciešamo finansējumu aizņemoties no Valsts kases. Taču Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome prasīja Jūrmalas domei iesniegt informāciju, lai iegūtu pārliecību, ka izvēlētā darījuma forma ir likumīga un atbilst normatīvajām prasībām.
FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Jarockis aģentūrai LETA atzina, ka FM līdz šim laikam tā arī nav saņēmusi nekādu Jūrmalas pašvaldības skaidrojumu uz 5.augustā nosūtīto lūgumu sniegt paskaidrojumu par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar Ķemeru sanatorijas investoru mantinieku tiesību un interešu aizsardzību Latvijā un kreditoru prasījumu neievērošanu.
Tikmēr zvērinātu advokātu birojs "Raidla, Lejiņš&Norcous" Jūrmalas pašvaldībai nosūtītā vēstulē norāda, ka pašvaldība nav sniegusi nekādu detalizētu informāciju par to, kā Jūrmalas pilsētas dome plāno organizēt tālāku Ķemeru sanatorijas apsaimniekošanu, nodrošinot Eiropas Savienības tiesību aktu prasību valsts atbalsta jomā ievērošanu. Ja Ķemeru sanatorijas iegādei un attīstīšanai plānots tērēt ievērojamus valsts un pašvaldību līdzekļus, tad būtu jābūt skaidram redzējumam par to, kā tiks izraudzīts privātais partneris, kas nodarbosies ar Ķemeru sanatorijas apsaimniekošanu, un uz kādiem noteikumiem privātais partneris līdzdarbosies Ķemeru sanatorijas apsaimniekošanā.
"Tas, ka, neskatoties uz ievērojamo sabiedrības interesi par Ķemeru sanatorijas statusu, nekāda informācija par tālāko rīcību ar Ķemeru sanatoriju netiek sniegta, rada bažas par to, ka darījuma rezultātā Jūrmalas pilsētas dome nodotu Ķemeru sanatorijas kompleksu kādam patlaban nezināmam investoram, apejot Maksātnespējas likumā noteikto kārtību un riskējot ar valsts atbildību ar nelikumīgi piešķirtu valsts atbalstu," teikts "Ominasis Latvia" mirušā īpašnieka Omāra Saliha Alhamdi mantojuma administratora pilnvaroto pārstāvju advokātu biroja "Raidla, Lejiņš&Norcous" vēstulē.
Jau ziņots, ka Kreics ir iepazinies ar FM mājaslapā publicēto informāciju par Jūrmalas domes izpildāmiem mājasdarbiem aizņēmuma saņemšanai Ķemeru sanatorijas iegādei un paudis viedokli, ka šādas informācijas pieprasīšana liedz administratoram realizēt Jūrmalas pilsētas domei "Ominasis Latvia" mantu un nodrošināt likumīgu un efektīvu maksātnespējas procesa gaitu, kā arī Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes izvirzītie priekšnoteikumi aizņēmuma saņemšanai praktiski nav izpildāmi.
Maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" kreditoru sapulce 17.jūlijā vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas pilsētas domei vai pašvaldības dibinātam uzņēmumam atbilstoši piespiedu pārdošanas vērtībai - 4,6 miljoni latu.
Kā ziņots, 1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa "Ominasis Latvia" pasludināja par maksātnespējīgu.