Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Jaunos ķīmijas un bioloģijas skolotājus aicina pieteikties 3000 eiro stipendijai Starp mums ir ķīmija!

Vairāk nekā puse jeb 57% pamatskolas un vidusskolas skolotāju ir vecāki par 50 gadiem, savukārt jauno speciālistu ienākšana izglītības iestādēs ir kritiski zema, ko apliecina tas, ka šā gada mācību gada sākumā trūka vairāk nekā 1000 skolotāju . Šāda situācija gan īstermiņā, gan ilgtermiņā apdraud izglītības kvalitāti un pieejamību. Ar mērķi atbalstīt jaunos pedagogus un celt profesijas prestižu sabiedrībā, jaunie ķīmijas un bioloģijas skolotāji ir aicināti pieteikties Olainfarm un Centrālā laboratorija stipendijai Starp mums ir ķīmija!. Kopumā šajā pavasarī tiks pasniegtas sešas stipendijas katra 3000 eiro vērtībā, bet vēl četras stipendijas tiks pasniegtas rudenī.

Pieteikties pavasara stipendijām jaunie skolotāji aicināti līdz 15. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu mājaslapā www.starpmumsirkimija.lv.

“Publiskajā telpā bieži dzirdam aicinājumus valstij domāt un risināt dabaszinātņu speciālistu trūkumu darba tirgū. Taču ar aicinājumiem risināt vai bērniem mācīties šos priekšmetus vien nepietiks. Ir jābūt profesionāliem, motivētiem un aizrautīgiem skolotājiem, kuri jauniešiem palīdz atklāt dabas zinību aizraujošo pasauli un plašās iespējas karjeras izvēlē. Tāpēc “Olainfarm” ir ieviesis jau konkrētus risinājumus, lai motivētu un novērtētu jaunos skolotājus, kuri veido un nostiprina jauniešos interesi par ķīmiju, matemātiku, bioloģiju un fiziku. Šis būs jau otrais gads, kad piešķirsim stipendijas izcilākajiem jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Priecājamies, ka šogad iniciatīvai ir pievienojusies arī “Centrālā laboratorija”, ar kuras atbalstu stipendijas saņems arī topošie bioloģijas skolotāji,” uzsver AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

“Starp mums ir ķīmija!” ir ilgtermiņa stipendiju programma topošajiem skolotājiem, ko 2023. gadā sāka “Olainfarm”. Programmā piecu gadu laikā “Olainfarm” investēs 75 000 eiro, katru gadu piešķirot piecas 3000 eiro stipendijas jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Savukārt “Centrālā laboratorija” šim mērķim nākamo četru gadu laikā plāno novirzīt 60 000 eiro, katru gadu pasniedzot piecas stipendijas bioloģijas skolotājiem. Kopējais stipendiju fonds tādējādi ir sasniedzis 135 000 eiro.

“Bioloģija ir mācību priekšmets, kas rada jauniešos interesi pētīt, analizēt un iedziļināties. Izvēloties studēt bioloģiju pirms vairākiem gadiem un pielietojot iegūtas zināšanas medicīnas laboratorijā, ar pilnu pārliecību varu teikt, ka bioloģija ir aizraujoša zinātne, kas veido pamatu visam mums apkārt un dod iespēju iegūt cienījamu profesiju. Līdz šim dažādos projektos “Centrālā laboratorija” ir strādājusi ar jauniešiem, organizējot atvērtas bioloģijas stundas laboratorijā, ko arī turpināsim darīt, bet skolotājs ir tas, kurš bērnam dod pirmos impulsus, interesi un zināšanas par kādu konkrēto priekšmetu. Jauno skolotāju enerģija un jaunrades spēks mūsu izglītības sistēmā pašlaik ir vitāli nepieciešams, lai uzlabotu kopējo izglītības kvalitāti un skolēnu zināšanas dabas zinību priekšmetos. Skolotājam jābūt ne vien labi atalgotam, bet arī sabiedrībā novērtētam un cienītam. Tāpēc esam gandarīti, ka varam būt daļa no tik sabiedriski nozīmīga projekta,” norāda SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Stipendija tiks piešķirta studentiem ar augstākajām sekmēm iepriekšējā mācību semestrī. Stipendijai aicināti pieteikties jaunie speciālisti, kuri pašlaik apgūst ķīmijas vai bioloģijas pedagoga profesiju vai apgūst dabaszinātnes un paralēli skolā māca ķīmiju vai bioloģiju. Pieteikšanās stipendijām notiek divas reizes gadā – trīs stipendijas ķīmijas skolotājiem un trīs stipendijas bioloģijas skolotājiem tiks piešķirtas pavasarī, bet vēl kopskaitā četri stipendiāti tiks izraudzīti rudenī.

Par AS “Olainfarm”

AS “AB City” meitas uzņēmums AS “Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar 50 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmums ražo kvalitatīvus, drošus un efektīvus produktus Latvijai un visai pasaulei. Uzņēmumā ikdienas darbu veic 840 darbinieki, nodrošinot nepārtrauktu produktu ražošanas procesu 24/7 režīmā. AS “Olainfarm” 2023.gadā atkārtoti ieguvis Zelta kategoriju Ilgtspējas indeksā un ir novērtēts kā Ģimenei draudzīgs uzņēmums.

Plašāka informācija www.olainfarm.com.

Par SIA “Centrālā laboratorija”

SIA "Centrālā laboratorija"ir viena no lielākajām un modernākajām Baltijas laboratorijām ar vairāk kā 80 filiālēm un 750 darbiniekiem. Laboratorija ir akreditēta atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam sekojošās sfērās: no cilvēka iegūta materiāla hematoloģiska, klīniska, klīniski ķīmiska, koaguloģiska, imūnhematoloģiska, imunoloģiska, citoloģiska, molekulāri bioloģiska, mikrobioloģiska un histopatoloģiska izmeklēšana.

Plašāka informācija: www.laboratorija.lv.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas