Vienotībai jaunajā valdībā būs premjera amats, un koalīcijas partneri jau ir paziņojuši par atbalstu Laimdotas Straujumas palikšanai šajā amatā. Tāpat Vienotību valdībā varētu pārstāvēt finanšu ministrs Jānis Reirs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) valdībā varētu pārstāvēt pašreizējie ministri - labklājības ministrs Uldis Augulis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Tāpat ZZS vēlētos vadīt Satiksmes ministriju (SM), kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Vadīt kādu no šīm ministrijām, pēc politiskā spēka domām, varētu Dana Reizniece-Ozola.
Tomēr uz atbildību par SM pretendē arī Vienotība ar pašreizējo ministru Anriju Matīsu, bet uz VARAM - nacionālā apvienība, kas ministra amatam varētu virzīt kādreizējo ekonomikas ministru Kasparu Gerhardu. Savukārt Ekonomikas ministriju pārraudzīs tā partija, kura netiks pie SM un VARAM vadības. Jautājumā par šo ministriju vadību partijas pagaidām nav izrādījušas vēlmi piekāpties.
Nacionālā apvienība Visu Latvijai - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) jaunajā valdībā turpinās vadīt Kultūras ministriju, un darbu turpinās pašreizējā ministre Dace Melbārde. Tāpat NA pārziņā varētu palikt arī Tieslietu ministrija (TM) un viens no kandidātiem tieslietu ministra amatam varētu būt Dzintars Rasnačs. Ja atbildību par TM arī jaunajā valdībā uzņemsies nacionālā apvienība, tad Vienotības pārziņā paliks Iekšlietu ministrija, kuru varētu turpināt vadīt Rihards Kozlovskis.
Tāpat arī uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadīšanu pretendē gan NA, gan Vienotība. Tāpat pagaidām nav izlemts par to, kurš uzņemsies Veselības ministrijas vadību.
Savukārt Saeimas priekšsēdētāja amatu jaunajā parlamenta sasaukumā varētu ieņemt ZZS pārstāvis Gundars Daudze, lai arī ambīcijas ieņemt šo amatu pieteikusi arī NA.
Kā ziņots, Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien ir paudis atbalstu Vienotības, NA un ZZS kopīgajam plānam par koalīcijas izveidi, nepiesaistot citus politiskos spēkus.