Nekustamo īpašumu Marijas Pērkonē Zaharjins iegādājās 90. gadu vidū. 2000.gadā īpašums ierakstīts zemes grāmatā. Nekā Personīga novēroja, ka Zaharjina māja Marijas ir lielāka par 400 kvadrātmetriem. To atjaunojot, tā uzcelta četras reizes lielāka nekā iepriekšējā. Aizsargjoslu likums nosaka, ka pārbūvējot kāpu aizsargjoslā esošu māju, tā nedrīkst pārsniegt iepriekšējās būvapjomu.
Aizsargjoslu likums atsevišķos gadījumos atļauj palielināt ēku būvniecības apjomu. Piemēram, ja būvi paredz pašvaldības teritorijas plānojums. Tas Nīcas pagastam tika apstiprināts 2007. gada septembrī, laikā, kad Zaharjina dzīvojamā ēka jau bija uzcelta. Vēl viens izņēmums ir gadījumā, ja atļauju dod reģionālā vides pārvalde.
Liepājas reģionālās vides pārvaldes vadītāja vietnieks Roberts Bērziņš raidījumam atzina, ka kopš 2002.gada “Zaharina kungs ar kādu prasību nav vērsies. Līdz ar to es nemāku pateikt. Ja būvvalde ir devusi atļauju, tad tā ir viņu atbildība.”
Arī Nīcas novada priekšsēdētājs Agris Petermanis nezināja vai visām S.Zaharjina ēkām ir būvatļauja, jo novada būvinspekcijas arhīvs glabājoties Liepājā. Taču viņš domā, ka likums nav pārkāpts, jo zemesgrāmatā nevarot ierakstīt nelikumīgi uzbūvētu ēku.
Jau ziņots, ka 2005. gadā - aktīvākajā S.Zaharjina īpašuma celtniecības laikā, pie īpašuma tika norakta kāpa un izbūvēts bruģēts celiņš uz jūru. Liepājas reģionālā vides pārvalde atzina nodarījumu par nelikumīgu. Sods par to pienācās līdz 1000 latiem, taču S.Zaharjinam sodu neuzlika.
„Protams, ja to būtu vienkāršs latviešu mirstīgais veicis, klāt būtu inspektori un pašvaldība uzliktu sodus,” notikušo vērtē Jūrmalas Aizsardzības biedrības valdes loceklis Guntis Grūba.
Raidījumam S.Zaharjins plašāku komentāru solīja jaunnedēļ. Viņš apgalvoja, ka inventarizācijas lietās redzamie piejūras īpašumu apjomi esot pārspīlēti. Dokumentus esot kārtojuši citi cilvēki, viņaprāt būvatļaujas esot likumīgas.
Liepājas reģionālā vides pārvalde sola tuvāko divu nedēļu laikā pieteikt oficiālu vizīti un veikt pārbaudi S.Zaharjina īpašumā Marijas. Salīdzinot atļauto un faktisko ēku skaitu, varēs spriest par iespējamo pārkāpumu apmēru.