"Diemžēl progresa nav nekāda. Mani pārsteidz, ka nav pat oficiālas atbildes" sacīja Liepiņa, piebilstot, ka vienīgā reakcija no EK puses bijis pēc mēneša saņemts automātisks ziņojums par to, ka sūdzība ir piereģistrēta.
"Sūdzību iesniedzām elektroniski, aizpildot speciālu veidlapu," turpināja Liepiņa. "Šāda situācija nerosina domāt, ka sūdzības iesniegt elektroniski ir kāda jēga. Otrs - nerodas pārliecība, ka šo sūdzību pat formāli izskatīja, izskata vai izskatīs."
"Respektējam, ka sūdzību varētu būt daudz un paiet laiks, kamēr tās nonāk pie kaut kāda pirmā līmeņa izskatīšanas, tomēr pagājis jau ir vismaz pusgads, kopš iesniegšanas, bet atbildes nekādas," viņa piebilda.
Viņa norādīja, ka asociācija domās par to, vai sūdzību iesniegt atkārtoti.
Kā ziņots, LRA janvārī iesniedza oficiālu sūdzību EK par šī gada janvārī Saeimā pieņemto Enerģijas dzērienu aprites likumu un tajā definētajiem reklāmas ierobežojumiem, "kas atbalsta nevienlīdzīgas konkurences principa ieviešanu Latvijā un ir klajā pretrunā ar Eiropas Savienības līgumu un Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu".
Enerģijas dzērienu aprites likumā paredzētie reklāmas ierobežojumi ir nesamērīgi un diskriminējoši Latvijā reģistrētajiem medijiem, toreiz uzsvēra Liepiņa. Reklāmdevējam joprojām ir iespējas sasniegt sev vēlamo auditoriju, izmantojot ārpus Latvijas veidoto interneta vidi, sociālos medijus un televīzijas kanālus bez teritoriāliem ierobežojumiem, līdz ar to likumā noteiktie ierobežojumi nepalīdzēs sasniegt likumdevēja uzstādītos mērķus.
LETA jau ziņoja, ka no šā gada 1.jūnija būs aizliegts pārdot enerģijas dzērienus jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem, paredz Saeimā 21.janvārī galīgajā lasījumā pieņemtais likums. Enerģijas dzērienu aprites likums paredz, ka tirgotāja pienākums būs pieprasīt pircējam uzrādīt dokumentu, lai pārliecinātos par viņa vecumu, savukārt pircēja pienākums būs pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pieprasījuma apliecināt savu personu un vecumu.
Deputāti kā likuma mērķi noteikuši aizsargāt cilvēka veselību no enerģijas dzērienu nelabvēlīgas ietekmes uz organismu. Enerģijas dzērieni likumā definēti kā bezalkoholiski dzērieni, kuri paredzēti lietošanai bez pārveides, kuros kopējais kofeīna daudzums pārsniedz 150 miligramus uz litru un kuri satur vienu vai vairākas stimulējošas vai tonizējošas vielas, piemēram, taurīnu, inozitolu, guarāna alkoloīdus, kā arī ginka ekstraktu.