Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) pārstāve Ināra Makarova aģentūrai BNS pastāstīja, ka pārvalde ceturtdien ir saņēmusi fonda "Gara spēks" vēstuli, tomēr tajā nav minēts neviens konkrēts gadījums vai personas vārds, tādēļ pagaidām notikušo ir grūti vērtēt.
Makarova paskaidroja, ka, pēc likuma, cietumniekiem tiek sniegta neatliekamā palīdzība – ja sāp zobs, ārsts to apskata un pieņem lēmumu zobu izraut vai ielikt pagaidu plombi. Tālāka zoba ārstēšana jāsedz ieslodzītajam par saviem līdzekļiem.
IeVP sazinājusies ar konkrēto cietumu vadību, kas noliedz, ka ieslodzītajiem aizliegtu par saviem līdzekļiem labot zobus. Tomēr Makarova apliecināja, ka lūgs organizācijas pārstāvjiem pastāstīt sīkāk par iespējamajiem pārkāpumiem, jo ar pašreiz sniegto informāciju nepietiek, lai sāktu pārbaudi.
Organizācija Gara spēks ar sūdzību par medicīnisko aprūpi Daugavpils un Daugavgrīvas cietumā vērsusies pie tiesībsarga, IeVP, Veselības ministrijas, Veselības inspekcijas, kā arī Medicīniskās aprūpes un darbspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcijas.
"Ar šādu rīcību Daugavgrīvas cietuma un Daugavpils cietuma administrācijas pārkāpj ne tikai konstitucionālas normas par veselības aprūpi, bet neveic elementārus pasākumus ieslodzīto personu tiesību un interešu nodrošināšanai," teikts organizācijas sūdzībā.
Fonda rīcībā esot informācija, ka abu cietumu administrācijas var vērsties ar neoficiālām sankcijām saistībā ar šīm sūdzībām.