Kalnmeiers aģentūrai LETA teica, ka atbalsta parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu, jo tā ir iespēja sniegt komisijai izvērtēšanai informāciju gan par KNAB, gan prokuratūras darbu, kā arī deputāti izvērtētu to sarunu daļu, kura netika aptverta ar kriminālprocesu.
Saskaņā ar Parlamentārās izmeklēšanas komisijas likumu - parlamentārās izmeklēšanas komisijas locekļiem un prokuroram ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā iepazīties ar valsts noslēpumiem. Parlamentārās izmeklēšanas komisijas locekļiem un prokuroram ir tiesības iepazīties ar operatīvās izstrādes lietām tādā apjomā, kādā to uzskata par iespējamu operatīvās iestādes vadītājs, norādīja Kalnmeiers.
Jau ziņots, ka ņemot vērā žurnālā Ir publicētās sarunas un sabiedrībā valdošo sašutumu, partija Vienotība koalīcijas partneriem piedāvāja veidot nopietnu parlamentārās izmeklēšanas komisiju Saeimas deputāta Andreja Judina (Vienotība) vadībā. Koalīcijas partneri vakar konceptuāli atbalstīja Vienotība priekšlikumu.
Vienotība divu nedēļu laikā sagatavos precīzu iesniegumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi un tās ar mērķiem.
Tāpat Vienotība apņēmusies divu nedēļu laikā savākt komisijas izveidei nepieciešamos 34 Saeimas deputātu parakstus.
Viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.
KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.
Žurnālā Ir publiskoto viesnīcas Rīdzene sarunu autentiskuma un sarunās minēto faktu pārbaudi šobrīd veic KNAB.
Pēc pārbaudes pabeigšanas tiks lemti jautājumi par tālāko rīcību.