Rakuzovs bija vērsies ECT, atsaucoties uz Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3.pantu, kas nosaka spīdzināšanas un necilvēcīgas izturēšanās aizliegumu. Rakuzovs sūdzējās par to, ka pirms konvojēšanas uz tiesas sēdēm viņš ticis pakļauts pilnai pārmeklēšanai, kas esot veikta nepienācīgā veidā un radījusi pazemojuma sajūtu.
Vērtējot iesniedzēja sūdzību, ECT visupirms atgādināja, ka pilna personas pārmeklēšana pati par sevi nerada Konvencijas 3.panta pārkāpumu, ja vien pārmeklēšanas izdarīšanas veids nerada personai tādas ciešanas, kas būtiski pārsniedz neizbēgamo šādu darbību izraisīto pazemojumu.
Izskatot konkrētos lietas apstākļus, ECT atzīmēja, ka nacionālās tiesas bija pienācīgi izvērtējušas iesniedzēja apgalvojumus par citu personu klātbūtni pārmeklēšanas laikā, tajā skaitā uzklausot vairāku liecinieku liecības par notikušajiem pārmeklēšanas gadījumiem. ECT norādīja, ka tai nav pamata apšaubīt nacionālo tiesu izdarītos secinājumus par to, ka veicot iesniedzēja pilno pārmeklēšanu, valsts amatpersonu rīcība nav bijusi tāda, kas izraisītu cilvēktiesību pārkāpumu Konvencijas 3.panta izpratnē.
Tāpat ECT norādīja, ka pārmeklēšana bija notikusi, klāt esot citam ieslodzītajam un vismaz vienam konvoja darbiniekam, taču nekādi citi pārmeklēšanas procedūras pārkāpumi netika pieļauti, tādēļ sūdzības iesniedzējam radītās ciešanas nebija tādas, kas ECT liktu konstatēt Konvencijas 3.panta pārkāpumu.
Ņemot vērā šos apsvērumus, ECT secināja, ka šajā lietā nav noticis Konvencijas 3.panta pārkāpums.
Trīs mēnešu laikā no sprieduma pasludināšanas dienas to var pārsūdzēt ECT Lielajā palātā.