Pretendentus uz šo posteni aicina pieteikties līdz 4. jūlijam. Valdība otrdien atbalstīja divu izmeklēšanas iestāžu - Finanšu policijas pārvaldes un Muitas policijas pārvaldes - apvienošanu. Būtiskas pārmaiņas skars arī Finanšu policijas Iekšējās drošības daļu, kura pāries VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā. Par iecerēto reorganizāciju vēl jālemj Saeimai.
Minētais jautājums valdībā tika izskatīts tikpat kā bez diskusijām. Vienīgi tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) uzsvēra, ka tas ir politisks lēmums. Tikmēr fonā jūtams saspīlējums Vienotības un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) attiecībās, jo par VID notiekošo partijas ir dažādos ieskatos. Finanšu ministrijas vadībā ZZS ir pirmo reizi un reformu uzskata par svarīgu, lai salauztu to iekšējo kārtību, kāda neafišētā veidā ir pastāvējusi šajā iestādē un kļuvusi par augsni nelikumīgām darbībām. Savukārt Vienotības pārstāvji reorganizāciju saista ar centieniem "uzspridzināt VID", lai saliktu tajā savus cilvēkus.
Pagājušajā nedēļā savu viedokli par VID notiekošo izteica arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš LNT raidījumā 900 sekundes sacīja, ka par situāciju VID atbildība jāuzņemas iepriekšējiem finanšu ministriem no Vienotības, kurai pirmo reizi finanšu ministrs bija jau 2002. gadā Einara Repšes (JL) valdībā. Reaģējot uz Vienotības līderu izteiktajām aizdomām, ka VID ģenerāldirektores Pētersones aiziešanai no amata ir politiski zemteksti, Valsts prezidents aicināja runāt skaidru valodu.
Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība) ir pārsteigts par Valsts prezidenta nostāšanos ZZS pusē, kurā Vējonis pats kādreiz bija. "Valsts prezidentam ir jāstāv pāri partiju savstarpējām attiecībām, jo pretējā gadījumā viņš riskē iestigt tajā pašā politiskajā dūksnājā," uzskata Latkovskis. Viņš neminēja konkrētus piemērus, kas liecinātu par politiskajiem zemtekstiem, taču politiķim esot iespaids, ka Pētersone bijusi spiesta aiziet no darba, kad "moris savu bija padarījis".
To, vai tas ir mēģinājums "attīrīt laukumu saviem cilvēkiem", vai sakārtot sistēmu, varēšot redzēt pēc laika, saka Latkovskis. Viņš uzsver, ka tieši tad, kad Finanšu ministriju vadīja Vienotība, "sāka aizturēt organizētās grupas", kā arī samazinājās ēnu ekonomikas īpatsvars. Nesen Vienotība arī izplatīja paziņojumu, kurā uzsvēra, ka cīņa ar ēnu ekonomiku bijusi tās prioritāte, uzskaitot veiktos pasākumus. Paziņojumā norādīts, ka reorganizācijai pakļauto izmeklēšanas iestāžu - Muitas policijas un Finanšu policijas - darbā bijuši nozīmīgi panākumi.
Visu žurnālistes Ināras Egles rakstu Pārmaiņas Ieņēmumu dienestā turpinās lasiet trešdienas, 15.jūnija, laikrakstā Diena!