Likums paredz, ka tieslietu ministram divu nedēļu laikā no disciplinārlietu komisijas lēmuma saņemšanas dienas ir tiesības uzlikt zvērinātam tiesu izpildītājam disciplinārsodu - atcelšanu no amata vai paziņot disciplinārlietu komisijai, ka tās ierosinātais disciplinārsoda veids ir pārskatāms. Pret Zepu bija ierosinātas divas disciplinārlietas, kas šodien apvienotas vienā.
Tāpat komisija lēma tieslietu ministrei rosināt vēl viena tiesu izpildītāja atcelšanu no amata. Savukārt citam tiesu izpildītājam kā disciplinārsodu komisija lēma rosināt piemērot 150 eiro naudassodu.
Tieslietu ministre Baiba Broka (Nacionālā apvienība) marta beigās ierosināja disciplinārlietu pret Zepu. Kā aģentūru LETA iepriekš informēja TM, disciplinārlieta ierosināta par to, ka izpildes lietā nebija veikta nekustamā īpašuma aprakste, lai gan šādu lūgumu izpildu lietā piedzinējs bija izteicis. Civilprocesa likuma normas neparedz zvērinātam tiesu izpildītājam tiesības atteikt veikt nekustamā īpašuma apraksti, ja to lūdzis piedzinējs. Līdz ar to konstatēts, ka Zeps pārkāpis Civilprocesa likumu.
Esot pieļauts arī pārkāpums saistībā ar to, ka sludinājumā par parādniekam piederošā nekustamā īpašuma pārdošanu izsolē Zeps bez tiesiska pamata norādījis, ka izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), lai gan konkrētajā gadījumā pārdodamais īpašums bija apliekams ar PVN. Pārbaudē konstatēts, ka tiesu izpildītājs attiecīgā jautājuma risināšanā nav piemērojis visus normatīvos aktus.
Tā rezultātā tikai tāpēc, ka parādnieks izslēgts no PVN maksātāju reģistra, Zeps vispār neesot vērtējis jautājumu par izsoles cenas aplikšanu ar PVN. Līdz ar to viņš pārkāpis Tiesu izpildītāju likumu, norādīja TM. Zeps arī atteicies atcelt nekustamā īpašuma izsoli, lai gan bija saņemts maksātnespējas procesa administratora Maksātnespējas likuma kārtībā iesniegtais pieteikums. Tādējādi konstatēts, ka arī šajā gadījumā Zeps esot pārkāpis likumu.
Iepriekš no Zepa bija pieprasīts paskaidrojums par izpildu lietās veiktajām darbībām, kuras ar tiesas nolēmumiem ir atzītas par prettiesiskām. Proti, izpildu lietā tika organizēta nekustamā īpašuma izsole, taču organizēšanas procesā tiesa saskatīja prettiesisku rīcību - nekustamajam īpašumam netika veikta aprakste, kā arī izsoles sludinājums nebija noformēts precīzi. Turklāt zvērināts tiesu izpildītājs atteicās atcelt izsludināto izsoli pēc izpildu lietas dalībnieka lūguma.
Ministrijā norādīja, ka šīs lietas nav saistītas ar piedziņu no privātpersonām un šeit nav runa par piedziņas vēršanu uz nekustamo īpašumu maza apmēra piedziņas gadījumā.
Kā ziņots, TV3 raidījums Nekā personīga vēstīja, ka tiesu izpildītāja Zepa pārkāpumus izskatīja disciplinārkomisija, kas viņam kā disciplinārsodu piemēroja rājienu. Zeps savu vainu neatzina un turpināja līdzšinējo praksi. Zeps, neraugoties uz tiesas iebildumiem, izsolījis dzīvokli 76 santīmu parāda dēļ.
Raidījums informēja, ka jau iepriekšējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns cerējis, ka tiesu izpildītājs tiks atstādināts. "Gala beigās, protams, ministrs paraksta dokumentus par atstādināšanu, taču ir jāievēro noteikta procedūra," izteicās Bordāns.
TM valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina skaidroja, ka disciplinārlietu komisija var ieteikt ministram atstādināt no amata tiesu izpildītāju, bet šajā gadījumā pagaidām šāda darbība nav iespējama.