Viņš tika atlaists pēc tam, kad studenti sāka ziņot par seksuālu uzmākšanos un emocionālu vardarbību. Kupčs prasa viņu atjaunot darbā un izmaksāt viņam kompensāciju.
Tiesā viņu pārstāv jurists Andris Jēkabsons. Pēc viņa teiktā, prasība ir atzīt darba attiecību izbeigšanu par prettiesisku un atjaunot darbā. Kompensācijā Kupčs prasa izmaksāt nesaņemto atalgojumu.
Senās mūzikas katedras vadītāja amatu un vēlāk arī pasniedzēja amatu Mūzikas akadēmijā Kupčs zaudēja pēc tam, kad viņa vārds vairākkārt izskanēja seksuālās uzmākšanās un emocionālās vardarbības skandālā.
Šajā tiesvedībā strīds ir par to, vai Valsts policijas pieņemts lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu, kas liedz nodarboties tajos amatos, ar ko ir nodarbojies Māris Kupčs, ir pietiekams pamats, lai izbeigtu darba tiesiskās attiecības, norāda akadēmijas pārstāve Dace Teice.
Pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas tiesa noraidīja cita bijušā pasniedzēja un citas katedras bijušā vadītāja Rolanda Kronlaka pieteikumu tiesā pret Mūzikas akadēmiju. Arī viņš apstrīdēja darba uzteikumu.
Jau ziņots, ka policija martā sāka kriminālprocesu saistībā ar izskanējušo informāciju par akadēmijas pasniedzēju iespējamo uzmākšanos studentēm.
Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā bija nonākušas septiņu JVLMA studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.
Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka par vismaz vienu pasniedzēju saņemtas vairākas sūdzības. Viens no pasniedzējiem, kas, iespējams, pārkāpis robežas saskarsmē ar studentēm, ir Senās mūzikas katedras vadītājs Māris Kupčs.