Saņemot ziņojumu, kas šķietami nosūtīts no jebkuras finanšu iestādes, asociācija aicina to izvērtēt ļoti kritiski. Īpaši, ja tajā tiek lūgts atvērt kādu saiti un ievadīt datus. Ja ziņojums šķiet aizdomīgs, nekādā gadījumā nevajadzētu atvērt tajā norādītās saites un neievadīt prasīto informāciju, tai skaitā piekļuves kodus, veikt maksājumus vai atjaunot personas datus. Obligāti jāpārbauda, vai sūtītāja adrese tiešām atbilst sūtītāja nosaukumam un vai tīmekļa vietnes adrese atbilst reālajai.
Krāpnieciska rakstura ziņa var tikt saņemta gan e-pastā, gan kā SMS, tādēļ asociācija aicina pievērst īpašu uzmanību un izvērtēt, cik pamatoti ir saņemt šādu ziņu no bankas.
Kā arī uzmanība jāpievērš ziņas saturam, kvalitātei (ieskaitot pareizrakstības kļūdas), neiespaidoties no šķietamas nepieciešamības reaģēt nekavējoties, jo tas ir viens no krāpnieku nolūkiem – likt lēmumu pieņemt steigā. Asociācija aicina arī neatvērt pievienotās saites, lai gan tikai saites atvēršana nenodara nekādu kaitējumu, tas krāpniekiem ļauj izdarīt secinājumu, ka sūtījums tiek lasīts. Kā arī jānoraida pieprasījumi izpaust autorizācijas datus. Asociācija atgādina, ka ar PIN kodiem, autorizācijas kodiem, parolēm, kartes numuriem, derīguma termiņiem un CVV kodiem apstipriniet tikai pašu iniciētas darbības.
Vienlaikus klienti aicināti sazināties ar savu banku par jebkādiem aizdomīgiem sūtījumiem.
Bankas ļoti novērtē iedzīvotāju atsaucību un pateicas ikvienam, kas bijis vērīgs un veltījis laiku, lai ziņotu par aizdomīga sūtījuma saņemšanu, uzsver asociācijā.