Ieceri iepriekš atbalstījušas vairākas mediķu organizācijas, tostarp Latvijas Ambulatorā dienesta ārsta palīgu profesionālā biedrība, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība, Latvijas Slimnīcu biedrība, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Ārstu biedrība, vienlaikus, ņemot vērā Veselības aprūpes darba devēju asociācijas, kā arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) priekšlikumu, no šīs idejas ministrija atteikusies.
LĢĀA savā priekšlikumā iebildusi pret šīm izmaiņām, norādot, ka ar šādu lēmumu "ministrija gatavotu daļai Latvijas iedzīvotāju nevis ārsta veselības aprūpi, bet zemāka līmeņa - feldšera aprūpi". "Patstāvīgi praktizējošu feldšeru aprūpe, kad pacientam ir nepieciešama diagnostika un ārstēšana sarežģītos gadījumos, bez ģimenes ārsta iesaistes nav atbalstāma," norāda asociācija.
Vienlaikus patlaban plašākam mediķu lokam plānots piešķirt tiesības izrakstīt ambulatorai ārstēšanai paredzētās kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, proti, turpmāk šādas tiesības būs ne tikai ārstiem, bet arī ģimenes ārsta praksē nodarbinātiem ārsta palīgiem un māsām, ja šādas tiesības noteiktas starp Nacionālo veselības dienestu un ārstniecības iestādi noslēgtajā līgumā.
Jau ziņots, ka lielākā daļa mediķu organizāciju, izņemot Latvijas ģimenes ārstu asociāciju atbalsta ieceri noteikt, ka nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem varēs izrakstīt arī ārsta palīgs, liecina aģentūras LETA aptaujāto mediķu organizāciju vadītāju paustais.
Kā ziņots, ministrija plāno veikt virkni dažādu būtisku izmaiņu veselības aprūpes organizēšanas kārtībā. Noteikumu projektam Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība no 1.septembra būtu jāaizstāj patlaban spēkā esošie ilgstoši veselības aprūpes kārtību regulējošie noteikumi Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kuri saskaņā ar pagājušā gada nogalē pieņemto Veselības aprūpes finansēšanas likumu spēkā vairs ir tikai līdz šī gada 31.augustam.