Pērn ar remigrācijas koordinatoru atbalstu Latvijā atgriezās 909 cilvēki – tas ir par 256 jeb 33% vairāk nekā 2022. gadā. Kopumā piecu gadu laikā tie ir 4534 cilvēki. Plāns darbam ar diasporu 2024.–2026. gadam paredz ik gadu sagatavot vismaz 1500 piedāvājumu, atgriežot Latvijā 584 cilvēkus. Šogad pirmo gadu no valsts budžeta ir atvēlēts finansējums pašvaldībām jaunu darba vietu radīšanai vai uzņēmējdarbības sākšanai remigrantiem.
Tendence ir pozitīva
Remigrācijas piecu gadu tendences rāda, ka visvairāk remigrantu Latvijā atgriezās kovidlaikā (2020. gadā) – 1023, pēc tam iezīmējās kritums, taču pērn rādītāji atkal pieauga, sasniedzot 909 atgriezušos. Raugoties uz šo gadu, tendence ir pozitīva, bet daļai potenciālo remigrantu saspringtās ģeopolitiskas situācijas dēļ ir bažas par drošību, tāpēc viņi atliek atgriešanos, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē skaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Reģionālo atbalsta instrumentu nodaļas vadītājs Zigmārs Erts, piebilstot, ka, kopumā imigrācijas rādītājus izvērtējot, pusi no tiem sastāda remigranti un to spektrs ir plašā amplitūdā – no Eiropas Savienības valstīm līdz pat ASV, Jaunzēlandei, Venecuēlai. 2022. gadā te iebrauca liels skaits Ukrainas civiliedzīvotāju.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 27. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00