Siltumenerģijas tarifi būs zemāki daudzās apdzīvotās vietās Latvijā, tajā skaitā Rīgā -23,4%, Daugavpilī –14,1% Valmierā -16,3%, Cēsīs -9,9% Aizkrauklē -21%, Ķekavā -31%, Piņķos -27,8% un citviet.
Vidējais siltumenerģijas tarifs Latvijā samazinājies no 54,51 EUR/MWh uz 52,38 EUR/MWh, atsevišķās teritorijās sasniedzot pat 10 EUR/MWh samazinājumu.
“Pateicoties situācijai kurināmā tirgū, daudziem siltumenerģijas komersantiem šogad ir bijusi iespēja būtiski samazināt siltumenerģijas ražošanas izmaksas un, līdz ar to arī tarifus iedzīvotājiem. Dabasgāzes vairumtirgus izmaksas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir samazinājušās teju uz pusi, savukārt, šķeldas cenas – par 10-15%,” stāsta Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.
Ievērojot tirgus tendences šogad aptuveni 20 jeb trešdaļa regulēto uzņēmumu iesnieguši tarifu projektus SPRK pārskatīšanai. No tiem – 12 komersantiem ir piešķirta atļauja pašiem noteikt tarifus, ja mainās kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cena. Šāda SPRK pieeja tika ieviesta 2017. gadā, līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu, bet īpaša nozīme tam bijusi šogad. Tā nodrošina iespēju tarifus koriģēt pēc nepieciešamības, pat vairākas reizes gadā. Tendence izmantot atļaujas priekšrocības siltumapgādes komersantu vidū pakāpeniski pieaug, ko apliecina arī šogad papildus izsniegtās piecas atļaujas.
Šobrīd SPRK izskatīšanā ir 14 komersantu iesniegtie siltumenerģijas tarifu projekti galalietotājiem, daļu no tiem plānots apstiprināt vēl šogad, piemēram, Kocēnu novadā, Grobiņā, Madonā, Saldū, Brocēnos un citviet.