Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas anesteziologs reanimatologs ārsts Roberts Stašinskis novērojis, ka saindēšanos un smagas saslimšanas spēj izraisīt ne tikai pagrīdes grādīgie dzērieni: "Saindējas arī ar legālo alkoholu - arī tas, īpaši - lielos daudzumos patērēts, var radīt bīstamas sekas."
Tomēr, pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, vairumā traģisko masveida saindēšanās gadījumu pie vainas bijuši tieši pašbrūvēti grādīgie dzērieni, kas nozīmē - ražoti no nezināmas izcelsmes izejvielām un bez kvalitātes kontroles. Krimināllikumā par nelegāli izgatavotu vai viltotu alkoholisko dzērienu realizāciju paredzēts līdz pat trim gadiem ilgs cietumsods. Savukārt, ja nelegālā grādīgā dzira izraisījusi smagas sekas, piemēram, saindēšanos, brīvība var tikt atņemta uz laiku līdz pat astoņiem gadiem.
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) pēc notikumiem Jelgavā norādīja, ka cerot uz barga soda piespriešanu traģēdijā vainīgajiem - šobrīd aizdomās tiek turētas piecas personas. Taču par līdzīgiem nodarījumiem iepriekš piespriestie sodi ar bardzību neizceļas. Piemēram, Ludzas traģēdijā abiem vainīgajiem Ludzas rajona tiesa piespriedusi trīs gadu nosacītu cietumsodu, bet Preiļu dzeltenās kaites epidēmijā vainotie gala spriedumu nav sagaidījuši joprojām - lieta pēc pārsūdzēšanas turpina ceļot dažādās tiesu instancēs.
Plašāk lasiet Kristīnas Putincevas rakstā Alkohola traģēdijas teju nesodāmas otrdienas Dienas 7.lpp.!