Kriminālprocesa ietvaros ir aizturētas trīs personas - divi atbalstītāji un viens organizators, kopumā četras personas atzītas par aizdomās turētām un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.
Organizētajā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas shēmā bija iesaistīti aptuveni 50 reāli strādājoši uzņēmumi un vēl 20 fiktīvi uzņēmumi, kuru darbības joma bija saistīta ar datortehnikas, biroja tehnikas, elektrotehnikas tirdzniecību, saimniecības un pārtikas preču tirdzniecību, kā arī uzņēmumi darbojās būvniecības nozarē.
Par apturētā grupējuma noziedzīgiem nodarījumiem VID Finanšu policijas pārvalde 2012.gada 5.novembrī uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 218. panta otro daļu un 195.panta trešo daļu . Noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumu apmēru valsts budžetā.
Lai nepamatoti nodokļos nenomaksātie naudas līdzekļi nonāktu noziedzīgās darbības organizatoru un viņu "klientu" rīcībā, tika izveidots naudas līdzekļu pārskaitīšanas mehānisms caur vairāku "fiktīvo" uzņēmumu norēķinu kontiem gan Latvijas, gan Igaunijas, gan Polijas kredītiestādēs, tādējādi maskējot noziedzīgo finanšu līdzekļu patieso izcelsmi un piederību.
Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka noziedzīgo grupējumu veido trīs galvenie organizatori, septiņi atbalstītāji un vairāki desmiti "klientu". Viens no "shēmā" iesaistītajiem "klientiem" jau iepriekš ir figurējis kādā no VID Finanšu policijas pārvaldē uzsāktiem kriminālprocesiem par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ietvaros, kas pagaidām atrodas izmeklēšanas stadijā.
Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki veica 18 kratīšanas Rīgas teritorijā uzņēmumu juridiskajās adresēs, iesaistīto personu dzīvesvietās un automašīnās. Kratīšanu laikā izņemti kriminālprocesā nozīmīgi pierādījumi - dokumenti, kodu kalkulatori un kartes, uzņēmumu zīmogi. Vairākiem noziedzīgajā grupējumā iesaistītajiem dalībniekiem un uzņēmumiem ir apturēti norēķinu konti.
Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.