Tikai retais grib rakstīt iesniegumu par trokšņainiem iedzīvotājiem
Gada pirmajā pusē Rīgas Pašvaldības policijā no Vecrīgas iedzīvotājiem un dažādu iestāžu pārstāvjiem saņemtas 42 sūdzības par troksni, kas traucē apkārtējo mieru un iestāžu darbu. Par traucējošu trokšņošanu policija šā gada pirmajā pusgadā saņēmusi 109 izsaukumus.
Taču, par spīti lielajam sūdzību skaitam, šogad Vecrīgā noformēti tikai 18 administratīvā pārkāpuma protokoli par pašvaldības sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumu — apkārtējiem traucējoša trokšņa pieļaušanu. Kā skaidro policijas pārstāve Inese Tīmane, lai sāktu lietvedību un pārkāpējus sauktu pie atbildības, policijas darbiniekiem, izbraucot uz notikuma vietu, nepieciešams izsaucēja iesniegums un papildu liecības no citām personām, kurām troksnis ir traucējošs. Taču vairākums iedzīvotāju nevēlas oficiāli sadarboties.
I.Metnieks to saista ar piesardzību un vēlmi izvairīties no konfliktiem. "Iespējams, iedzīvotāji baidās no atriebības, jo Vecrīgā viens otru pazīst," viņš pieļauj. Turklāt šis jautājums līdz šim bijis tik neatrisināms, ka iedzīvotāji mēģina samierināties.
Rīgas Pašvaldības policija gan aicina cilvēkus iesaistīties kārtības nodrošināšanā, kā arī līdzdarboties pārkāpēju saukšanā pie atbildības. Par trokšņošanas pārkāpumiem fiziskas personas var sodīt ar naudas sodu līdz 250 latiem, bet juridiskas personas — līdz 1000 latiem.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.