Kā liecina Tieslietu ministrijas (TM) valdībai iesniegtais rīkojuma projekts, cietums, kā arī tam pieguļošā teritorija joprojām tiek apsaimniekota, apsargāta un uzturēta. Taču, ņemot vērā, ka Ieslodzījuma vietu pārvaldei (IeVP) uzturēt šos īpašumus, kas nav nepieciešami tās tiešo funkciju veikšanai, rada nelietderīgu finansiālu slogu, un to, ka TM padotības iestāžu izvietošana šajos nekustamos īpašumos nav iespējama, īpašumus nepieciešams nodot FM valdījumā.
Šis īpašums pēc tā pārņemšanas Finanšu ministrijas valdījumā tiks atsavināts saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu.
Jau ziņots, ka 2014.gada 1.novembrī tika slēgts Šķirotavas cietums. IeVP vadītāja Ilona Spure pirms tam bija norādījusi, ka Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi. Spure arīdzan norādīja, ka ieslodzīto skaits pēdējos divos gados patiešām ir ievērojami samazinājies un "tas ļauj inventarizēt gan sadzīves apstākļus visos Latvijas cietumos, gan arī sakārtot ieslodzīto kategoriju izvietošanu atbilstoši likumdošanai".
Līdz ar Šķirotavas cietuma slēgšanu Latvijā tagad ir 11 ieslodzījuma vietas.