Atsaucoties uz pašvaldības policiju, Staķis informēja, ka šajā bijusi informācija par narkotiku lietošanu un Covid-19 noteikumu neievērošanu. Šī informācija nodota Valsts policijai.
Arī Rīgas dome pārbaudīšot visu dokumentāciju, lai pārliecinātos, ka iestādes reaģējušas atbilstoši.
Rīgas mērs arī skaidroja, ka nelikumīgā hosteļa apsekošana veikta laikus, tam uzlikti sodi un liegumi.
Arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) informējis, ka degušais objekts jau iepriekš bijis policijas redzeslokā saistībā ar apreibinošu vielu lietošanu, turklāt vēl šogad februārī telpās nav ielaisti ugunsdzēsēji pārbaudes veikšanai.
Ministra rīcībā esošā informācija liecina, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas vēl šogad februārī ieradās objektā, lai veiktu ugunsdrošības normu pārbaudi, taču amatpersonas netika ielaistas. Toreiz par notikušo tika sākts administratīvais process.
Tāpat šo objektu diezgan regulāri apmeklējusi policija, jo tajā uzturējušās personas, kuras lietojušas alkoholu un narkotikas.
Tikmēr VUGD aģentūrai LETA teica, ka plkst.8.03 ugunsgrēks ir lokalizēts un kopējā degšanas platība bija 250 kvadrātmetri
Jau ziņots, ka VUGD izsaukumu uz ugunsgrēku saņēma neilgi pirms plkst.5. Ēkā dega sestā jeb pēdējā stāva gaitenis un tam blakus esošās dzīvojamās telpas. Tāpat liesmas pārņēma jumta konstrukcijas un siltināšanas materiālus.
No degošās ēkas glābēji paspēja evakuēt 24 cilvēkus, taču liesmu skartajās telpās glābēji atrada astoņus bojāgājušus cilvēkus.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA apliecināja, ka pēc izsaukuma saņemšanas dienests uz notikuma vietu nosūtīja četras mediķu brigādes. Slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie. Daļai cietušo konstatēti apdegumi, citiem - saindēšanās ar degšanas produktiem.
Vēl divas personas mediķi apskatījuši nelaimes vietā, taču viņiem hospitalizācija nebija nepieciešama.
Valsts policija par ugunsgrēku sākusi kriminālprocesu.