Mēra Nila Ušakova preses sekretāre Anna Kononova skaidro, ka birojā sākotnēji strādās viens, bet pēcāk trīs cilvēki. Papildu finansējums birojam budžetā nebūs jāatvēl, jo tajā "strādās tie paši cilvēki, kas jau tagad strādā pašvaldībā". Tie nebūšot mēra biroja cilvēki.
Komitejas loceklis deputāts Edgars Jaunups (JL) uzskata, ka jaunu institūciju dibināšana pašreiz ir "absolūti nepieļaujama", tādēļ Jaunais Laiks visdrīzāk to neatbalstīs.
Preču zīme Rīgas marka pašreiz ir reģistrēta uz N.Ušakova ārštata padomnieka Ērika Teilāna vārda. Pašvaldība skaidro, ka viņš kā privātpersona to varēja izdarīt ātrāk. Vēlāk viņš preču zīmi bez atlīdzības nodošot pašvaldībai.
Šis nebūs pirmais birojs, kurš tapis jaunās Rīgas domes laikā. Pērn oktobrī domnieki piekrita Rīgas tūrisma attīstības biroja izveidei, kas ir atbildīgs par Rīgas
popularizēšanai atvēlēto piecu miljonu
izlietošanu. Biroja dibinātāji ir Rīgas pašvaldība, kurai veidojumā pieder 70% balsu, kā arī lidsabiedrība airBaltic,
Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma
aģentu asociācija (LTAA), kas līdzīgi sadalīs atlikušos 30%. Saskaņā ar
dibinātāju lēmumu pilsēta organizācijā ieguldīs visvairāk - gandrīz
vienu miljonu latu, savukārt airBaltic, LVRA un LTAA – pa 2000 latu. Birojs veicis pasūtījumus bez konkursa vai neatklājot to izpildītājus.
Nodibinājuma pārvaldes institūcija ir valde, kuras sastāvā ir airBaltic prezidents Bertolts Fliks, bijusī SIA Reho valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča (LPP/LC) un no apvienības Saskaņas centrs (SC) Rīgas domes frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs. Debatēs par biroja dibināšanu opozīcijas deputāts Mārtiņš Šics (PS) minēja, ka viņam tas drīzāk atgādina nevis Rīgas tūrisma attīstības biroju, bet “Rīgas aviācijas tūrisma attīstības biroju”.