Burovs aģentūrai LETA skaidroja, ka sakņu paviljona jumts ir avārijas stāvoklī un pašlaik to paredzēts demontēt.
"Nepieciešams izvērtēt, vai jumts demontējams daļēji, lai jaunais nomnieks to liek no jauna, vai arī arī jāatstāj vēsturiskajā izskatā," sacīja Burovs, norādot, ka demontēt plānots arī ēkas vēsturiskajai daļai vēlāk piebūvētās sienas.
Jau ziņots, ka VKPAI pieprasījusi Rīgas domei pārtraukt Āgenskalna tirgus sakņu paviljona demontāžu, jo tā nav saskaņota ar inspekciju, lai gan vēsturiskā tirgus ēka ir kultūras piemineklis. Rīgas dome gan apgalvo, ka paviljona demontāža nemaz vēl nav sākusies. Patlaban demontēti tiekot tikai tirgus teritorijā esošie kioski.
Jau vēstīts, ka šā gada janvārī Āgenskalna tirgus sliktā tehniskā stāvokļa dēļ tika slēgts. Februārī tirgu savā pārziņā pārņēma Rīgas domes Īpašuma departaments, kas plāno rīkot jaunu nomas tiesību izsoli uz 30 gadiem.
Departamenta izstrādātais lēmums par Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsoles rīkošanu paredz, ka jaunajam investoram tirgus pilnībā būs jāatjauno trīs gadu un sešu mēnešu laikā.
Āgenskalna tirgus paviljona projektu izstrādāja Rīga galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Paviljona celtniecības darbi tika sākti 1911.gadā, bet pabeigti 1925.gadā. Tirgus paviljona platība ir gandrīz 4160 kvadrātmetri, bet pieguļošā teritorija aizņem 8433 kvadrātmetrus.