Reinbaha darbības rezultātā pašvaldībai varētu būt nodarīti reāli zaudējumi.
Tādēļ pašvaldība apsvērs iespēju vērsties policijā, lai tā izvērtētu nepieciešamību ierosināt kriminālprocesu, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks juridiskajos jautājumos Māris Knoks.
LETA jau ziņoja, ka Rīgas dome šodien atbalstīja Reinbaha atbrīvošanu no departamenta direktora amata.
Domes lēmums paredz atbrīvot Reinbahu no amata, ja kaut vienā no pašvaldības iesniegtajiem prasības pieteikumiem par darba līguma izbeigšanu tiesa pieņems domei labvēlīgu spriedumu un tas stāsies spēkā.
Reinbahu nevar atbrīvot bez tiesas lēmuma, jo viņa atbrīvošanai nepiekrīt arodbiedrība, tādēļ dome, lai panāktu viņa atbrīvošanu, vērsusies tiesā.
Kā ziņots, pārbaude par Reinbaha darbu tika sākta, jo, kā vēstīja domes vadība, tikusi saņemta informācija no trauksmes cēlēja par vairākiem pārkāpumiem Rīgas domes Satiksmes departamentā. Iespējams, Satiksmes departamentā pieļauta fiktīvā nodarbinātība, pašvaldības mantas izšķērdēšana un interešu konflikts. Līdz ar to Reinbahs tika atstādināts un sākta pārbaude.
Savukārt Reinbahs izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka viņa atstādināšana ir ilgstoši plānota izrēķināšanās. Knoks un Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) esot centušies panākt viņa aiziešanu no amata ar spiedienu un tirgošanos.
Reinbaham šī nav pirmā atstādināšana no amata. Savulaik viņa atstādināšanu prasīja iepriekšējā domes sasaukuma opozīcijas partija "Vienotība". 2015.gadā deputāti bija saņēmuši vēstuli no Korupcijas novēršanas apkarošanas biroja (KNAB), kurā apliecināts, ka KNAB lietvedībā ir kriminālprocess, kurā Reinbaham piemērots aizdomās turētā statuss.
Savukārt 2016.gada augustā pēc sanāksmes par Rīgas ielu remontdarbu gaitu Reinbahs tika atstādināts no amata. Vēlāk viņu no amata atbrīvoja ar toreizējā domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) lēmumu.
Reinbahs to pārsūdzēja tiesā, un 2019.gada martā tiesvedība tika izbeigta un Reinbahs atjaunots amatā.