Traģiskais negadījums Bolderājā noticis, laupītājiem mēģinot uzspridzināt bankomātu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.
Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins žurnālistiem pastāstīja, ka ap plkst.4 blakus dzelzceļa sliedēm nograndis sprādziens, kurā viens vīrietis gāja bojā, bet vēl viens smagi ievainots. 30 gadus vecais vīrietis šobrīd atrodas slimnīcā, kur viņam tika veikta operācija. Mirušā vīrieša identitāte vēl tiek skaidrota.
Ņemot vērā saasināto situāciju saistībā ar terorisma draudiem Eiropā, policija šī notikuma iemeslu noskaidrošanā iesaistīja plašus spēkus, tostarp pretterorisma vienību Omega. Jau aptuveni pusotru stundu pēc sprādziena bija skaidrs, ka nav noticis terorakts.
Policija noskaidrojusi, ka no sprādziena vietas netālu esošā tirdzniecības centra Stūrmaņu ielā 29 atrodas divi bankomāti, no kuriem viens bija noziedznieku mērķis, proti, noziedznieki bija plānojuši šo bankomātu uzspridzināt, lai iegūtu naudu. Sākotnējā informācija liecina, ka bankomātā bija izurbts caurums, lai to piepildītu ar gāzi. Sprādziena vietā, visticamāk, uzsprādzis gāzes balons. Līdz ar to sprādzienbīstamo ierīci noziedznieki nemaz nebija paspējuši aiznest līdz bankomātam. Attālums no sprādziena vietas līdz bankomātam ir aptuveni 800 metri.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka noziedznieku mērķis bija bankas Citadele bankomāts. Bankā aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne arī noliedza šo informāciju, vien uzsvēra, ka Citadele pievērš ļoti lielu uzmanību darbinieku un klientu drošībai un klientu naudas drošībai. Darbinieku un klientu interesēs sīkāka informācija par drošības procedūrām netiek publiskota.
Policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu šajā noziegumā pārējās iesaistītās personas, taču norāda, ka šāda veida noziegumi gan Eiropā, gan Latvijā bijuši arī agrāk.
Latvijā pēdējo gadu laikā policija aizturējusi trīs personu grupas par šādu noziegumu veikšanu. 2010.gadā un 2012.gadā aizturētas divas piecu personu grupas. Savukārt 2013.gadā tika aizturēta personu grupa, kurai līdzīgi kā šajā gadījumā noziegumu līdz galam veikt neizdevās, jo notika neplānots sprādziens. Toreiz gan tik smagas sekas sprādzienam nebija.
Šogad bijuši vairāki gadījumi, kad noziedznieki mēģinājuši paveikt šāda veida noziegumu, un četros gadījumos bankomātus arī izdevies apzagt - trīs gadījumi bijuši šogad pavasarī, bet pēdējais gadījums bija šā gada novembrī Rīgā, Pārdaugavā.
Viena no izmeklēšanas versijām liecina, ka šorīt cietušie vīrieši varētu būt saistīti arī ar citiem šogad veiktajiem bankomātu spridzināšanas gadījumiem.
(papildināta 6. rindkopa; precizēts virsraksts)