Pret šādu ierosinājumu bija tikai 5% respondentu.
Uz jautājumu, vai veidot Rīgas 1. slimnīcu kā lielu medicīnas pakalpojumu centru, pievienojot tai vēl četrus veselības aprūpes iestādes, 71% rīdzinieku atbildēja apstiprinoši, bet tam iebilda mazāk kā 18% aptaujāto.
Veselības iestādes, ko varētu pievienot, bija SIA Veselības nams 5, SIA Veselības centrs 1, SIA Sarkanā Krusta bērnu veselības centrs un SIA Bērnu zobārstniecības poliklīnika.
"Šī atskaite ir objektīvāka nekā atsevišķu amatpersonu pieņēmumi. Mūsu iniciatīvu un plānus izveidot vienotu veselības centru uz Rīgas 1. slimnīcas bāzes atbalsta lielāka daļa rīdzinieku, jo tāds centrs viņiem ir vitāli nepieciešams," norādīja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs.
Rīgas domes pārstāvis arī uzsvēra, ka nepieciešams, lai neatliekamā medicīniskā palīdzība atgriežas Rīgas 1. slimnīcā. "Pēc mūsu datiem, kopš 2009.gada 20.decembra, kad 1. slimnīca ir izslēgta no vienotā NMP dienesta sarakta, Rīgas "ātrie" strādā ļoti grūtos apstākļos, nerunājot pat par to, ka no šāda bezatbildīga lēmuma cieš paši pacienti. Ceļš līdz palīdzības saņemšanai palielinās, kas bieži vien var maksāt cilvēkam dzīvību," skaidroja L.Kurdjumovs.
Jau ziņots, ka Rīgas dome iebilst pret Veselības ministrijas plāniem samazināt finansējumu slimnīcai un to argumentējot, ka Rīgā ir pietiekams skaits ārstu, kas var sniegt palīdzību traumu gadījumā.