Demogrāfisko rādītāju, tostarp dzimstības veicināšanas pasākumi, ir kompleksi jautājumi, ar kuriem saistīti gan finansiālie, gan morālie aspekti, taču pats galvenais ir domāt par to ilgtermiņā, norādīja D.Zande.
"Valstij un politiķiem ir jādomā, nevis kā mēs to varētu panākt šodien, rīt un parīt, bet kā mēs to dzimstības pieaugumu, varbūt mirstības mazināšanos un cilvēku izbraukšanu no valsts varētu prognozēt un veikt pasākumus, kas to mazinātu ilgākā laikā. Pirmkārt, ir jāsāk domāt tālredzīgi," uzsvēra D.Zande. Viņasprāt, ikvienam vecākam ir svarīgi, lai viņi justu, ka viņi un viņu bērni ir valstij svarīgi, lai mēs kā cilvēki būtu valstij svarīgi, nevis spiežot uz jūtām, ka nevajag pamest valsti, bet tiešām novērtēt tos cilvēkus, kas šeit ir.
"To var izdarīt pavisam tehniskās lietās, piemēram, nodrošinot nodokļu atvieglojumus ģimenēm ar bērniem, ja man ir vairāki, tad iespējams kaut kādu progresīvo nodokļu atvieglojumu. Tāpat arī tomēr šīs finansiālās un ekonomiskās lietas, bērnudārzu jautājums un pabalstim," uzskata psiholoģe.
Demogrāfijas jautājumus atstājot par prioritāti, tas nenozīmē, ka mēs ķersimies tam klāt, tad, kad viss cits būs sakārtots: "Prioritāte manā izpratnē nozīmē, lai kā mums iet citās sfērās, demogrāfiskie jautājumi mums vienalga ir prioritāri."