Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kuras agrākais līderis Raimonds Vējonis ir līdzšinējais prezidents, visticamāk, liegs savu atbalstu pašreizējam prezidentam. ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis norādīja, ka gadījumā, ja koalīcija, kurai ir 61 balss parlamentā, vēlas vienoties par savu kandidātu, būtu utopiski virzīt cilvēku, skaidri zinot, ka nebūs viņam nebūs nepieciešama atbalsta.
Šaubīgi par Vējoņa izredzēm politiķi izteicās arī janvāra vidū, kad par šo jautājumu interesējās laikraksts Diena. Arī opozīcijā esošā Saskaņa neslēpj, ka nav gatavi atbalstīt viņa pārvēlēšanu. Iepriekš Saskaņas pārstāvis Valērijs Agešins sarunā ar Dienu nenoliedza, ka Saskaņa arī šoreiz varētu izvirzīt savu Valsts prezidenta amata kandidātu.
Latvijas Televīzijai zināms, ka Vējonis šonedēļ individuāli ticies ar frakciju vadītājiem un pieskāries arī jautājumam par viņa pārvēlēšanu. Atklāti pie kameras partiju pārstāvji nav gatavi komentēt tikšanos, vien atzīst, ka jautājums pārrunāts.
Nacionālā apvienība (NA) neslēpj, ka prezidenta amatam virzīs Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. NA līderis Raivis Dzintars atzina, ka NA neredz iespēju atbalstīt Vējoņa pārvēlēšanu, jo uzskata, ka ir iespējams atrast piemērotāku kandidātu.
Pēc divām nedēļām par Valsts prezidenta izvēles kritērijiem lems valdību veidojošās partijas. KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs atzinis, ka tas nebūs viegli, jo viņa vadītā frakcija ir sašķelta. Attīstībai/Par! Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts sacīja, ka par kādu konkrētu kandidātu frakcijai lēmuma pagaidām nav.
Neoficiāli kuluāros visaugstāk vērtētas tieši Levita izredzes tikt ievēlētam prezidenta amatā. Iespējams, viņu amatā varētu atbalstīt Attīstībai/Par!, taču tad pretī prasa eirokomisāra amatu savam kandidātam.
Pašreizējā Valsts prezidenta pilnvaras beigsies 7. jūlijā un Saeimā nākamo Valsts prezidentu izvēlas maija beigās vai jūnija sākumā.
Vecsčekists>Margarēta
Ķeņcis
GGG