Zvērestu latgaliski nodot esot apņēmušies Edmunds Teirumnieks (Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK - NA), Aldis Adamovičs (Jaunā Vienotība), Ilga Šuplinska un Juris Rancāns (abi - Jaunā konservatīvā partija).
Biedrība skaidro, ka akcijas mērķis ir veicināt parlamentā ievēlēto Latgales pārstāvju sadarbību kopēju mērķu labā pāri partiju robežām, kā arī pievērst uzmanību latgaliešu valodas normatīvā regulējuma jautājumiem.
Biedrība Latgolys Saeima akciju sāka pirmsvēlēšanu laikā, vēršoties pie kandidātiem ar aicinājumu apņemties dot deputāta zvērestu latgaliski. Bernāns skaidroja, ka akcijā bija plānots uzrunāt tieši tos kandidātus, kuru dzimtā valoda ir latviešu valodas latgaliešu tradīcija, tāpēc akcijā netika uzrunāti no Latgales vēlēšanu apgabala uz vietām Saeimā kandidējošie cittautieši.
Deputāta zvēresta došanu latgaliski aizsāka Juris Viļums un Gunārs Igaunis, zvērests latgaliski ir dots jau divos sasaukumos, taču šajā sasaukumā pirmo reizi to darīs dažādu politisko spēku pārstāvji tik kuplā skaitā, informē biedrība.
Jāatgādina, ka toreiz Viļumam nācās atkārtoti nolasīt zvērestu, ko viņš ar piebildi "tiem, kam nebija skaidrs, izlasīšu rīdzinieku valodas paveidā," arī izdarīja. 2011. gadā visgrūtāk zvēresta došana vedās Ivaram Zariņam, kurš bija apņēmies to norunāt no galvas, tomēr ik reizi pieļāva kādu kļūdu. Zariņš zvērestu precīzi norunāja tikai ar sesto piegājienu. Ivars Zariņš ir ievēlēts arī 13. Saeimā no Saskaņas saraksta, taču Juris Viļums jaunajā parlamenta sasaukumā nav iekļuvis.
Vai Satversmē nav minēta latviešu v
valoda
DMB 73